Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen testmozgást ajánlanátok...

Milyen testmozgást ajánlanátok, ha szeretnék fogyni, de nagyon nehezen veszem rá magam?

Figyelt kérdés

Futni gyűlölök, szóval a futás mindenképp kiesik.

Pénzem viszont nem nagyon van, szóval valami olyasmi megoldás kellene, amit otthon is tudok csinálni.

Főleg has, comb és fenék, amiből le kellene adnom.


2016. jan. 19. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, segíteni szeretnék, szóval ne bántódj meg azon amit mondok. :)

Úgy nem lehet neki állni a fogyásnak, és az életmód váltásnak, hogy ezt gyűlölöm, nem csinálom. Az egész alapja az, hogy ki kell lépned a komfort zónádból. Ha elmész futni, (feltéve, hogy ezt a "gyűlölöm mert fúj" felfogáson kívül semmi egészségügyi probléma nem zárja ki) az elején kutya kemény lesz, de nem is elsőre kell lefutni a félmaratont. Pár alkalom után (elhiheted, nekem is így volt) egészen egyszerűen megszokod az érzést, és idővel megszereted, ha más nem akkor amikor eléred a célodat. A futás, az állóképesség, mindennek az alapja. Anélkül egyszerűen nem lehet. Hasonló jó még az úszás, az is minden testrészt megmozgat.

Mivel mondtad, hogy nincs nagy büdzsé félretéve a projektre, ezért a kondibérlet gondolom kizárva. Ha fővárosi vagy, a Margit sziget mindig nyitva van. ;) Ha vidéki vagy (ez a legjobb :D ) akkor a város széle szintén mindig ott van. Biztosan találsz egy jó helyet. ÉS ott még attól sem kell tartani, hogy a nagymenő futók esetleg lenézik a kezdőket. (Egyébként nem teszik. Egy igazi gyakorlott sportoló tiszteli a kezdőket, ugyanis ők már egy lépéssel közelebb vannak, mint aki egy vödör csirke szárnnyal az ölében nézi az Éjjel Nappal Budapestet, és csak elmélkedik a változtatásról.)


Szóval kitartás az alapja mindennek, lépj ki otthonról, lépj ki a komfort zónádból. Minél nehezebb, minél izzasztóbb, annál meggyőzőbb lesz a végeredmény :)

2016. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az mindegy, honnan akarsz leadni, helyi zsírégetés nincs! Lokalizálni csak az izmok erősítését tudod!

Zsírégetésnek a legjobbak az aerob tevékenységek, mint a kerékpározás, tempós gyaloglás. De ezek mellett is fontos, hogy kalóriadeficitben legyél, enélkül nincs fogyás.

Közvetetten nagyon jók a súlyzós gyakorlatok, erre youtube-on is számtalan gyakorlatot találsz. Ha nincs pénzed konditeremre (nálunk havi bérlet csak 4.500, délelőtti bérlet 2000), ezeket otthon is elvégezheted. Ha nincs súlyzód, egy PET palackot tölts meg homokkal (keskenyet, amit meg bírsz markolni), kezdetnek ez is megteszi.

Vagy maradnak a sima izomerősítők: hasprés, kitörés, lábemelés, guggolás, fekvőtámasz.

2016. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1: Futni én sem futok. A doki egyenesen megtiltotta (a nagy súlyfelesleg és a gyenge ízületek miatt). De így is sikerült olyan sportot találnom, ami áttörte azt a bizonyos falat, ez nálam a bringa volt. Már több, mint 20 kg lement, télire konditerembe volnultam (ha ezt valaki egy évvel ezelőtt megjósolta volna, kb. körberöhögöm az illetőt), és most jutottam el oda, hogy futópadon a gyors gyaloglásba időnként beleveszek egy-egy perc kocogást, mert nyáron már futni akarok. Így, hogy valamennyit már leadtam, most már szabad, de csak fokozatosan...

Ha mégsem megy, akkor sem esek kétségbe, a bringa még mindig ott van. ;)

2016. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem zavar, ha hisztisnek, és akaratgyengének gondoltok emiatt, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy az vagyok.

Épp ezért ismerem annyira magam (már többször kezdtem életemben testmozgásba, szóval tapasztalatom is van róla), hogy tudom, hogy ha elkezdek valami olyasmit csinálni, amit utálok, és rögtön az elején még meg is erőltet (pl. a futás), akkor pár nap, vagy maximum 1-2 hét után feladom.

Ezért csak fokozatosan szeretném magam szoktatni a mozgáshoz, nem egyből a közepébe. Először csak valami olyasmit, ami nem megerőltető, és onnan emelni a tétet szép lassan.

Kb 1-1.5 évem van rá, hogy leadjak 10-15 kg-ot. Ez a határidő, amit kitűztem.

Ennek fényében szeretnék tippeket kérni (akár otthon végezhető tornás videók linkjét vagy bármit)

10-18-ig dolgozom, az utazás 1,5 óra reggel, és ugyanennyi este, nem fér bele a napomba, hogy még elmenjek ide-oda, szóval nem a pénz az egyetlen nehezítő tényező.

2016. jan. 19. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

A többiek leírták a lényeget. Futás, úszás, bringa én is ezeket tudom mondani. A legelején az is jó, ha hosszú sétákra elmész vagy túrázni valakivel. Ha hideg van, akkor is jót tesz egy nagy séta.

Mellette pedig tudsz otthon is tornázni pár súlyzóval, azok nem olyan nagy összegek. Rengeteg videó van fent az interneten, válassz ki egyet, és kezdd el.

Az elején nehéz lesz, izomláz, fáradtság stb. de ez pár alkalom, és elmúlik. De ezt már leírták előttem.

2016. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!