Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál hogyan essek át a...

Futásnál hogyan essek át a holt ponton?

Figyelt kérdés
Edzenem kell a felvételim miatt. 3200méter futásról van szó, minél jobban akarom teljesíteni. Hogyan essek át a holtponton? Próbáltam már azt is, hogy addig futottam, még a lábam is bemondta a szolgálatot és már össze csuklott, de akkor se vagyok rá képes. sose sikerült még.
2016. jan. 30. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem futni, nekem is kevés ment, egyszerre.

Nagy volt a súlyom, az izom miatt.

De fokozatosan feljebb vittem a limitet, ami egyszerre ment mindig, majd utána csináltam levezető köröket.

Egy futónapra jutott egy vagy két pihenő nap, ekkor a lábat semmi terhelés nem érte, hogy tudjon regenerálódni.El telt pár hét, és a 3200 m ment simán, utána már csak az időn kellett javítani.

nekem nem felvételire kellett, csak úgy magam miatt.

A végén már ment 12-13 perc környékén is, itt megálltam, ez egy erős középhaladó szint.

2016. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először úgy fuss, hogy 30 mp 10 km/h-nál gyorsabb tempó, aztán 30 mp-ig gyors séta, ami csak annyira gyors, hogy ki tudd ez alatt fújni magad. Ezt ismételd meg az első héten egymás után 30-szor. A következő héten ha bírod fuss 45 mp-ig 30 mp-es pihenőkkel. Ezt ismételd meg a hét első felében 25-ször, a hét második felében 30-szor. Ahogy növekszik az állóképességed, úgy lehet egyre gyorsabb, hosszú résztávokat mehetsz. Érdemes venned egy pulzusmérő órát, mivel az segíti az edzésed, és a fejlődés a pulzusodból is kivehető. Ha szeretnéd h a pulzuson kívül más érdekes infókat is mutasson, illetve a résztávok végekor, kezdetekor csipogjon, akkor a Garmin fenix, vagy a Garmin Forerunner órák közül ajánlanám valamelyiket. De a Polarnak is vannak jó órái. Jó edzést, és ne feledd, mindig az állóképességednek megfelelően edz, nem az a lényeg, hogy minden nap kinyírd magad!
2016. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
csak ne állj meg, és egyszer csak azt veszed észre, hogy sikerült:)
2016. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!