Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szretnék elkezdeni lovagolni,...

Szretnék elkezdeni lovagolni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondták ha kitűnő leszek félévkor lovagolhatok , és az lettem :). Tudom hogy nem egy olcsó mulatság abban kérnék segítséget hogy melyik lovardába menjek... Budán lakom szóval jó lenne ha nem kéne átmennem Pestre. Továbbá hogy el lehessen oda jutni BKV-val vagy esetleg vonattal. Mi az alapfelszerelés ami mindenképp kell? (úgy értem milyen ruha) Ha esetleg késöbb versenyzni szeretnék, (nem tervezem de ki tudja?) akkor saját lóval lehet csak? A korom 15l

2016. febr. 2. 17:28
 1/4 A kérdező kommentje:
*Szeretnék bocsi a hibáért...
2016. febr. 2. 17:32
 2/4 anonim ***** válasza:
rajtam ;)
2016. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat vártam szerintem a kérdés is az...
2016. febr. 3. 06:57
 4/4 Érsek Ákos válasza:

Szia!


Szeretnék ezzel kapcsolatba segíteni! Én is 15 éves koromban kezdtem lovagolni, csak előtte vezetek. Az alapfelszerelés a lovaglásba: Nagyon fontos a kobak, megvédi a fejedet, ha leesnél. Lovaglónadrág olyan kell, mely kényelmesen tudsz a nyeregben ülni, nem fogja kidörzsölni a lábad illetve lecsúszni a nyeregből. Lovaglócsizmát sokan szoktak használni, vannak akik inkább hopilet (chaps) szoktak viselni illetve lovaglócipőt. A versenyzéshez frakkot szoktak használni fehér inget illetve bőrcsizmát. Díjlovaglásnál cilindert viselnek, kobakot is szoktak, azt hiszem a gyermek versenyeken. Nem tudom pontosan Budán merre laksz? Én valószínűleg Szentendrére a Satu Hurme Lovas sportiskolába fogok járni. Oda a Szentendrei Hév visz illetve ott áll meg a Pannónia telepnél, mellette van a lovarda. Ha esetleg versenyezni szeretnél azt hiszem lehet iskolalóval is, sajnos pontosan nem tudom. Én nem versenyszerűen lovagolok. Az első lovaglástól nem kell félni illetve megijedni, velem úgy kezdődött, hogy csak vezetek. A kezdő lovasokat először futószáron szokták oktatni, az ügyesebbeket haladóosztályba vagy terepre szoktak elmenni. Remélem tudtam segíteni! :)

2016. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!