Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megfelelő étrend nélkül semmi...

Megfelelő étrend nélkül semmi eredménye nem lesz a mozgásnak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, formásodni, erősödni szeretnék. Vékony vagyok, az alakom igazából jó, de még jobbat szeretnék és szeretném, ha feszesebbek lennének a combjaim. Erősödnöm is kénem mert még a lányok között is iszonyat gyengének számítok. :/

Itthon az van, amit anya vesz, csinál, én nem szólhatok bele. Reggel bundáskenyér/pirítós/szendvics szokott általában lenni. Tízóraira szendvicset vagy péksütit viszek. Ebéd az, amit anya főz (átlagos egyszerű ételek pl tészta főzelék rántott hús). Meg napközben amit találok. zöldség gyümölcs nem mindig van itthon, és ha van akkor se sok, leginkább alma. Egyszer mondtam anyának, hogy lehetne itthon gyümölcs is, mert az egészséges, és fontos a szervezetnek a vitamin, de erre mondta, hogy ha annyira akarok, vegyek a saját pénzemből (ami pár száz forint volt és nem ő adta, hanem összegyűlt innen-onnan.)

Tehát a kérdés: belekezdjek-e egyáltalán a sportba, ha nincs rá lehetőségem teljesen egészségesen étkezni?



2016. febr. 4. 19:05
 1/2 Cortez70 ***** válasza:
Persze hogy kezdj bele. Akkor is lesz valamennyi eredmény ha nem fullos az étrended. Amúgy nem a gyümölcs a lényeg, a fehérje bevitel fontosabb.
2016. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, kezdj csak bele! 16 évesen még gyors az anyagcsere, és az otthoni, hagyományos koszttal is nézhetsz ki jól a mozgás mellett.

Azért igyekezz egészségesen táplálkozni! :)

2016. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!