Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tornadressz télen mennyire jó...

Tornadressz télen mennyire jó a hideg ellen?

Figyelt kérdés
Hány rétegben kell felvenni vagy kombinálni lehet-e rövid és hosszú ujjú tornadresszt és/vagy úszódresszt alá

2016. febr. 6. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

a jéger alsó-felső gondolom a ratyisztániaknak nem sokat mond...

a réteges öltözködés mikéntje pedig attól függ mennyit töltesz a szabadban.

lehúzol egy műszakot kint 8-10 órát,vagy csak leszaladsz a közérbe egy sörért.

2016. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a tornadresszt, de a nővérem adott egyet mert tornász volt és mondta hogy futásnál főleg hidegebb időkben vegyem a ruhám alá hogy a derekam nem lógjon ki. Nem egy vastag az anyaga de szigetel annyira hogy nem fagy le a derekam meg a ruhám alatt nem is fázok és melegem sincs benne. Igaz izzadni picit izzadok de ez ezzel jár. Erre jó de csak simán ahogyan tesi órákonkellett hordani arra nem jó hideg ellen, maximum ruha alá.
2016. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez attól függ, hogy mennyire vagy fázós. Én pl -5-10 fokig csak pulóverben vagyok, alatta már felveszek egy kabátot. Ojmjakonba nősültem, 16 évet éltem ott, megszoktam a hideget. Na most aki fázós, annak elkellhet 3-4 aláöltöző is
2016. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki fázósabb az viselheti aláöltözőnek én viseltem tesiórán a tornaruhám alatt tornadresszt annak ellenére hogy sosem volt kötelező. Részben a derekam védelme miatt meg amikor fejenállás volt egyszerűbb volt póló nélkül dresszbe meg kis nadrágba tesizni mint hogy fejenálláskor betűrni a pólót ami kicsúszhat és a fejemre megy, ez balesethez is vezethetett volna.
2016. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor már 0 fok körül van az idő akkor én már egyből felveszek egy 40-50 denes vastagságú harisnyűt. Nem rég ruháztam be egy elég vékony bodyra az a fehérnemű arra veszem rá a harisnyát amit majdnem a mellemig feltudok húzni. Utána jön a tornadressz. Általában télen hosszú ujjút hordok szigorúan, az picivel vastagabb is de szépen lepergeti az izzadtságot. Ha az megvan akkor ráveszek olyan vastagságú melegítőt amibe kint picit fázok álló helyzetben, így mozgás közbe pont jó lesz. Harisnyás lábamra mindig felhúzok egy térdig érő nadrágot és rá egy térd zoknit, így ez pont jó szokott lenni. Nyáron sport toppot és rövidnadrágot húzok. Amikor átmeneti idő van és kell a védelem a derekamnak akkor egy vékony ujjatlan vagy rövid ujjú dressz és legginset veszek fel, esetleg rászoktam venni egy vékony hosszú ujjú felsőt. Amikor erős mínuszok vannak és már kell a futás akkor ujjatlan tornadressz, leggings rá egy hosszú ujjú tornadressz amit a nyakánál be kell gombolni. Akkor egy vastag combzoknit szoktam felvenni és egy vastagabb melegítőfelsőt. Persze ha így kimegyek futni akkor látják a dresszem bugyi részét mert az sötétkék, de nem érdekel. Akkor felszoktam venni egy vékonyabb sapkát és a szám elé egy sálat teszek hogy ne a jéghideg levegőt lélegezzem be közvetlenül. Akkor igyekszem úgy futni hogy háztól házig megállás nélkül hogy ne fázzak meg, amint hazaérek azonnal lekapom az összes ruhámat és langyos zuhanyt veszek aztán hideg-meleg váltó zuhannyal frissítem fel magam.
2016. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen zseniális, hogy sosincs kint benne az ember dereka
2016. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
en szeretem hordani a tornaruhat...............alvashoz isteni. de itthon egesz napra is.
2018. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Edzőruha alá szoktam felvenni egy hosszú ujjút kegyetlen jól védi a derekamat, a body az alul kapcsozás miatt kényelmetlen lenne sportolásra, ezért nekem a dressz vált be. Rövidujjút nem szeretem mert betud vágni ha csak nem a könyökömig ér az ujja. Ujjatlanom is van azt leginkább nyáron viselem felsőként is egyben, annyi hogy egy kis gatyát veszek rá. Ha télen megyek futni vagy bicajozni ha száraz idő van, akkor garbós nyakú hosszú ujjú dresszt veszek fel ami hátul cipzáros mert az véd a legjobban, alulra meg egy vékonyabb leggingsee veszek fel arra húzom fel a dresszt hogy fent tartsa és arra veszem rá a futó nadrágomat, a melegítő felsőt plusz a széldzsekimet.
2021. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

hideg ellen-(nalam az igazan hideg az -15°-nal kezdodik)-a legjobb a lycra-pamut hosszu ujju tornaruha mint alsonemu!

en inkabb pamut,magasnyaku,hosszu ujju kombidresszt hordok a varosban! amugy tornaruhat pizsamanak is!!

es igy igaz abbol gyakorlatilag sosincs kint a derek!

ajanlom minden lanynak!-(39L)

2021. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mégjobb a bélelet úszódressz a két réteg miatt. Igaz ujja nincsen, de a derekat sokkal jobban védi.
2021. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!