Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Étrend kérdés: átesni a ló...

Étrend kérdés: átesni a ló túloldalára?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja kezdtem el komolyabban foglalkozni a mozgással és az étrenddel, szeretnék kicsit fogyni és izmosodni. (Nincs rajtam sok felesleg, de van mit faragni, illetve semmi izom nincs rajtam, sosem mozogtam, azon is igyekszem javítani.) Egy hobbi testépítő ismerősöm tanácsait követve megváltoztattam az étrendemet, azonban ezzel kapcsolatban vannak aggályaim néha. Az ismerősöm azt mondta, hogy heti 1-2 'csaló étkezés' belefér, illetve 2 szelet palacsintától nem dől össze a világ, ha mellette amúgy rendszeresen mozgok, és tényleg, igazán odafigyelek arra, hogy minőségi, megfelelő mennyiségű ételt egyek. Azonban én már kicsit 'félek' ezektől a 'diétagyilkos' kajáktól. 2 hónapja nem ettem semmi ilyesmit, se 1 szelet pizza, se palacsinta, se hamburger SEMMI. Látszik már rajtam némileg, hogy bizony foglalkozok magammal, picit már fogytam is, illetve a fenekem sem olyan plötyi már. :D

De nem szeretnék átesni a ló túloldalára, hiszen tudom mélyen legbelül, hogy mondjuk 1 hamburger nem teszi tönkre a több heti munkát, de mégis félek, és képes vagyok inkább éhezni, ha a társasággal beülünk pl. egy cukrászdába vagy valami.. Volt, hogy kértem egy üveg vizet, és ennyi..

Remélem érthető a problémám. Volt valaki ilyesmi helyzetben? Hogyan oldottátok meg, hogy ne stresszeljetek egy-egy 'diéta gyilkos' találkozásnál, alkalomnál?

Köszönöm a válaszokat előre is!


23/n


2016. febr. 12. 15:42
 1/2 anonim válasza:
Én is ugyanezzel a 'problémával' küzdök, de már elkezdtem enni kicsit "csalósabb" kajákat is..igazából ez a baj,hogy "csaló napnak" van megítélve, pedig ha rendszeresen mozogsz, akkor beleférhet sok minden. Nem szabad megvonni az ilyen dolgokat, mert aztán falási roham lesz a vége (tapasztalat). Úgyhogy szerintem egyél,amit megkívánsz, csak mértékkel és neked nem lesz majd ilyen gondod. :)
2016. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam nincs csalónap. Vannak rossz kaják, amik attól rosszak, hogy anno elhíztam tőlük, ezért teljes mértékben bojkottálom őket. Az én szememben ezek többé nem ételek. Innentől kezdve nem is hányoznak.

Lehet, hogy hülyeség, nálam már lassan egy éve működik.

2016. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!