Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mely küzdősportot érdemes az...

Mtwl83 kérdése:

Mely küzdősportot érdemes az alábbiak közül elkezdeni tanulni 34-35 évesen: aikido, vagy kungfu?

Figyelt kérdés
A cél nem annyira a fizikai edzettség megszerzése, hanem az önvédelem elsajátítása és az ehhez kapcsolódó "spiritualitással" való mélyebb megismerkedés.
2016. febr. 14. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha önvédelem, akkor egyiket sem igazán. De ha már választani kell, inkább kung-fu, de vmi ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=gDw89A2snPk
2016. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha önvédelem a cél, akkor box+krav maga, defendo. Nyugodj meg nem verik szét a fejedet, ha nem akarsz a ringbe sem kell bemenned, de ütni megtanulsz normálisan, ami minden bunyó alapja. Ajánlom a japán ju jitsut is.


Ha mindenképpen az aikido és a kung fu közül kell választani, a cél a lelki feltöltődés és mininális önvédelem. Akkor aikido.

2016. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es, ha önvédelem, akkor a Kung-fu miért nem? Nem volt jó a fogalmazásod.


Kérdező, inkább Kung-fu, és utána az mellé az Aikido. Kung-fu-nak a következők közül válassz: Hung-Gar, Chow-Gar, Tang Lang, Wing Tsun/Chun, Chang Dung Sheng Kung-fu.


Mindegyik jól erősít és jól fejleszt.

2016. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk korod nem vettem figyelembe. Bocsánat szétszórt vagyok! Mire a Kung-fu-t te megtanulod használni ennyi idősen... ehhhh... nem. Önvédelemre a Box is elég. Inkább azt! Jólvan, hát fáradt vagyok, előfordul, hogy figyelmetlen vagyok. :D Tehát mivel csak önvédelem a cél és nem akarsz más stílusok ellen harcolni, ezért elég a Box is. És ott gyorsabban fejlődsz.
2016. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Ellentmondásos a kérdésed.Egy önvédelmi szituációban egy utcai verekedésben a pulzusod felmehet 220ra is.Ha nincsen fizikai felkészültséged,állóképességed egy ilyen helyzetben akkor lefagysz és mire cselekednél-feleszmélnél addigra levernek a fenébe.A bunyó alapja az állóképesség,innen indul.A másik ez a spiritualitás lófa/sz.A verekedés az vér mocsok harag agresszió és kegyetlenség.Ezért fel kell hozzá nőni,meg kell keményedni,nem pedig félálomban félkeményben ücsörögni edzésen törökülésben és vesztegetni az időt spirituális baromkodással.Szóval boxolni menj le.Amit meg írtál az aikido és a kung fu edzéseket messziről kerüld el,mert arra amit te akarsz nem készítenek fel minimális szinten sem.
2016. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én aikidoztam,szerettem,jó sport de önvédelemre vagy bunyózni nem éreztem alkalmasnak,elmentem krav magázni,szuperjó,nyers semmi himihumi szabály ,hasznos,tiszta verekedés.más sportokat is kipróbáltam,hobbi szinten ,mindegyikben van szép és jó de az utcai verekedésekre nem nagyon vannak kiélezve.
2016. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!