Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Részleges szalag szakadás...

Részleges szalag szakadás után mennyi időnek kell elteni hogy lábra tudjak állni? Vasárnap sport balesetem volt és ellég csúnyán feldagadt a lábam . Nem fáj egyáltalan de nem tudok rá állni, rögzítőt használok meg kenőcsöt . Valaki adjon tacsot?

Figyelt kérdés
?
2016. febr. 16. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleve melyik izület? Miből diagmosztizáltad, hogy részleges szakadásod van?

Meg kellene látogatni egy szakembert...

2016. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyesület orvosa vitszgálta meg tudom mozgatni meg nem is fáj csak húzódik és inkább nem is erőltetem.. A bal bokám külső oldala , és csak az az oldala van feldagadva ..
2016. febr. 16. 12:12
 3/4 anonim válasza:
Nekem mikor részleges szakadásom volt 6 hét sport gipszet kaptam, de nekem fájt.Miután levették, még hóbapok múlva is éreztem enyhe fájdalmat. Ha egyáltalán nem fáj, ha mozgatod sem, (bár nem vagyok szakértő, de rengeteg bokasérülésem volt) 1-2 nap alatt lelappad a daganat és működik. De persze csak óvatosan !
2016. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sérült lábadra semmiképpen ne próbálj ráállni, mert azzal még súlyosbíthatod a sérülésedet.


Azt javasolnám, hogy egy szakorvost mindenképpen keressél fel, ugyan is ténylegesen meg kell győződnöd arról, hogy nincs-e törés vagy egyéb más komolyabb sérülés a boka környékén. Ugyan is az ortopédián vagy a röntgen felvétel alapján meg tudják véglegesen állapítani, az okokat, hogy miért nem tudsz lábra állni. Vedd nagyon komolyan, nehogy az egész életedben bicegve járjál. Amennyiben valóban csak részleges szalagszakadás van a bokádon, akkor hat hét a felépülési idő.

2016. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!