Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fegyverrel érdemes...

Milyen fegyverrel érdemes elkezdeni lőni tanulni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 22:55
1 2 3
 21/23 kovpet ***** válasza:

A korszerű önvédelmi lőfegyvereket nem szükséges bebiztosítva viselni. (Szinte) mindegyik viselhető csőre töltve, tűzkészen.

Ami esetünkben mindegy, mert ma Magyarországon polgári személynek lehetetlen önvédelmi célú viselési engedélyt kapnia.


Én krav magáztam egy jó ideig, szeretem is, de szerintem az a helyzet, hogy egy 45 kilós nőnek csak szélsőséges esetekben van esélye egy komoly támadással szemben. Gázspray-gázpisztoly viselése mellett ez az esély radikálisan megnő.

2016. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Namost...


A probléma ott indul, hogy önvédelemre fegyvertartási és viselési engedélyt csak akkor válthatsz ki ha:


-Olyan közvetlen életveszélyben vagy, ami bizonyíthatóan csak lőfegyverrel hárítható el.

-Bizonyos munkakörök esetében: polgármester, ügyész, nyomozó, otthon, vállalkozás keretein belül üzemeltetsz fegyverjavító műhelyt, bár ekkor sem mindig.


Ritkán még megoldható az, hogy ha a helyi rendőrkapitány haver, vagy az ORFK-nál van egy nagyon jó, magas beosztású barátod, akkor ő elintézi neked. De ez is ritka, ugyanis ilyenkor az illető az állásával játszik.


Pénzért pedig ezek nem megvehetők. Amióta egyszer egy rendőrkapitány lebukott, nagyon szigorúan nézik azt, hogy kinek adnak engedélyt. Senki nem akar az állásával játszani és még esetleg korrupció gyanúba keveredni. Azaz persze, van az a pénz, amiért ez is megvehető, de itt nem pár Rolex, hanem pár tűzpiros olasz sportkocsi áráról beszélünk.


Van még lehetőség, hogy elkezded a sportlövészetet. De ezzel nem viselheted a fegyveredet, mert ha egyszer kibukik a dolog, nagyon csúnyán rád varrják a lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélést.


Kérdésre válaszolva: légfegyverrel és/vagy .22 short/long fegyverekkel érdemes elkezdeni megtanulni lőni. Ha már úgy érzed hogy azokat tudod uralni, akkor szépen lehet feljebb menni a kaliber palettán.

2016. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Valaki írna privátot? Valamit ide nem akarok kiírni.


Gáz sprayem van. Gázfegyver esetleg? Semmi illegálisat nem akarok!!!

2016. márc. 3. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!