Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az alábbi judo iskolák közül...

Az alábbi judo iskolák közül melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már feltettem a kérdést másik topicban, de nem jött válasz, ezért újra próbálkozom. Budapesti judo iskolák közül válogattam ezeket:

[link]

[link]

[link]


Nekem a Havasi a legszimpatikusabb, de ha valaki esetleg jár valamelyikbe, vagy van tapasztalata bármelyikkel kapcsolatban, akkor szívesen várok véleményeket.



#Budapest #edzés #iskola #judo #havasi judo #honvéd judo #ksi se judo
2016. márc. 4. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ksi és a honvéd nagyon jó és van is egy pár tanítványuk a heraklész programba. De komolyan csak gyerekekkel foglalkoznak a versenyzés miatt, ez szinte az összes judo dojora jellemző.
2016. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kezdő felnőttként akkor ne is próbálkozzak náluk? Mondjuk egy telefont megérhet.

Amúgy 31 vagyok és a judo-t ajánlották többen is. Gondolom, akkor nem gond elkezdeni ennyi idősen sem.

2016. márc. 4. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Menjél inkább Boxra. Praktikus, frappáns és utcára elég. Úgyse más stílusok ellen akarsz harcolni. Megerősít, jó fizikumot ad, csak jót lehet mondani a sport értékéről (a harcbéli értékei már nem ennyire pozitívak, de utcára még elég). Úgyhogy bátran!
2016. márc. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Félreértesz, nem fognak elzavarni edzésről, csak nem fognak annyi figyelmet fordítani rád, mint mondjuk egy ju jitsun.
2016. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ok, box előjött megint. Onnan indultam:) BoxAkadémia Zuglóban jó? Felhívtam még az elején az edzőt, Kathi Attilát és azt mondta, simán jó vagyok ilyen idősen.

BJJ-t inkább űzik felnőttek, vagy miért foglalkoznak ott jobban velünk? Feltételezem, hogy a ju jitsu-ba a BJJ is beleértendő ilyen szempontból, azért kérdezem így.

Amúgy elmegyek most már kipróbálni ezeket, aztán döntök végre :D Köszi a türelmet és a segítséget!

2016. márc. 5. 17:59
 6/8 Ortilio válasza:

Havasiba jártam és tudom ajánlani felnőtteknek. A mester nagyon rendes és figyel mindenkire, valóban TANÍT és lehet fejlődni. A tatami is profi.


Boxról meg annyit , hogy 3 helyen próbáltam beletanulni huszonévesen. Fél-fél-egy évet jártam különböző helyekre. Csak a lóvét szedték el aztán mehettél zsákra. SEMMIT nem adott át a sok alkesz/bűnöző/tróger "edző" csak a piszi-puszi tesókkal dolgoztak érdemben, mindenki mást meg levegőnek néztek. Utcán meg lehet ér valamit lehet nem, szerintem ha balhé van egy jó dobásnál nincs hatásosabb.

2016. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a "felnőttekkel nem foglalkoznak" a judoban, BJJ-ben meg igen talán onnan ered, hogy a cselgáncs olimpiai sportként az olimpiai eredmények köré épül, ahhoz meg gyerekkorban kell kezdeni, és onnan kell eljuttatni a srácokat nemzetközi, majd olimpiai szintre.


A BJJ meg nem olimpiai sport, hanem üzlet - így hát ők meg rámentek a fizetőképes felnőttekre, akik valóban tudnak erre költeni, ruhára, kajára, edzésre, tanfolyamra, DVD-re, rashguardra, pólóra, felvarróra - szóval az egész csomagra.


Ezzel persze véletlen sem leszólni akarom a BJJ-t (vagy a judot), de úgy látom, hogy az összes olimpiai küzdősportot sújtja ez a hozzáállás, hogy csak a gyerekekkel szeretnek foglalkozni - így viszont társadalmi bázis nem épül köréjük. Enélkül meg az utánpótlással is bajok lesznek.


Lesznek? Vannak.


A múlt héten épp az ökölvívó szövetség "védekezett" azzal, hogy "hát nincs utánpótlás, azért nincs olimpiai eredmény" . Mintha nem épp a szövetség dolga, lényege lenne, hogy elérjen az emberekhez!

2016. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A honvéd judo teremben 3 kezdő csoport indult. 2 csoport kis gyerekek, és egy csoport 12-40 éves ig vannak ott.

Mindenkivel foglalkozik az edző, nem számít a kor.

2018. nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!