Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a hasonlóság és a különbség...

Mi a hasonlóság és a különbség a judo és a birkózás között?

Figyelt kérdés

Azt persze tudom, hogy a judo edzés Gi-ben csinálják.


Itt sok minden érdekelne és sok kérdésem lenne.

Milyen technikái vannak? Mik a birkózás és a judo előnyei? ( itt most nem a sport jótékony hatásaira gondolok: hogy egészséges, erősít, állóképesség...stb). Hanem miért jó űzni? Mik a gyengéi és mi az előnye (itt akár utcai önvédelmi szitura is gondolok). Miért jó önvédelemhez? Hány év a mester/edző cím megszerzése? Milyen technikákat okítanak? Mik a birkózók és judózok erősségei és gyengeségei ( a harcban.) Melyik technikái a jobbak ( hogy inkább a dobásokban jobbak vagy a földharcban...stb)? Jó-e önvédelemre? Saját technikáin belül melyiket alkalmazzák jobban?Közelharcra jó-e? Technikái és dobásai élesben utcán is jók-e?

Kérlek csak a birkózással és judoval kapcsolatos dolgokat írjatok. Az is nagyon jó lenne ha külön-külön jellemeznétek a 2 stílust és összehasonlítanátok őket.

Válaszaitokat előre is köszönöm. Zöld megy majd.


Tudom van kérdés amit 2-szer is leírtam. Ha valaki nem értené esetleg hátha akkor a másik segít.



2016. márc. 19. 17:59
 1/3 anonim válasza:
Judoban általában ruhára fognak és úgy dobják el az ellenfelet birkóba meg csak testre fognak.Mind a kettőtől erős és robbanékony lesz az ember.Én úgy vettem észre , hogy a birkózók valamivel erősebbek de ez harcos függő.Utcára addig jó amíg nem kerül elő egy kés illetve ha 1 esetleg 2 támadóval állsz szemben. Közelharcra szerintem jó mind a kettő .Utcán ha végre tudod hajtani akkor szerintem nagyon hatásos tud lenni.
2016. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Ment a zöld. Örülök hogy kaptam végre választ
2016. márc. 20. 19:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze ez nem azt jelenti hogy nem jöhet több válasz ;) :D
2016. márc. 20. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!