Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon görcsöl a vádlim futás...

Nagyon görcsöl a vádlim futás közben. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

10 évig versenyszerűen kosaraztam, amit tavaly tavasszal (2015 áprilisában) hagytam abba. Sajnos rögtön fel is kaptam magamra 15 kilót az utána lévő kb. fél évben, így most 168 centi vagyok és 85 kilót nyomok.

Régebben ugye rendszeresen mozogtam (heti 4 edzésem volt) máskor pedig, ha nem volt edzésem, például nyáron gyakran jártam le futni, általában 3,5 vagy 5 km-t futottam.

Most elkezdtem újra mozogni két hete, hogy szép fokozatosan izommá alakítsam a zsírt, és visszafogyjak, mert nem érzem magam jól a bőrömben. 2 km kellemes tempójú futással indítottam, mert nem vagyok teljesen kezdő, de arra a sajnálatos megállapításra jutottam, hogy a tüdőm hiába bírna többet futni, a vádlim eszméletlenül begörcsöl, már az elején. A futás közben se múlik el, csak akkor ha kényelmetlenül gyorsan futok, az meg sajnos nem opció, mert akkor a tüdőm hal meg a 2 km végére, én meg a távra szeretnék "gyúrni" nem pedig a sebességre. Ma például 3 kilométert futottam 20 perc alatt, és a végére alig bírtam állni, annyira fájt a vádlim (semmi más csak a vádlim!) pedig egyáltalán nem lihegtem.

Mi lehet ennek az oka? Értem én, hogy szegény lábamnak nehéz cipelni ezt a súlyt, de mit tudok változtatni? Két hete diétázok, figyelek arra, hogy mit eszem, egy kiló már ment le, és centik is, de nem akarom siettetni a fogyásomat.



2016. ápr. 10. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Végülis leírtad, hogy mitől lehet. Szedsz-e valamilyen multivitamint a diéta mellett?

Az ilyen görcsökre a magnézium beválik.

2016. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tünet magnéziumhiányra utal, szedj Magne B6-ot, illetve a táplálékkal is próbálj több magnéziumot bevinni.


[link]


A futás nagyon jó súly-karbantartó sport, de azt tudni kell, hogy a szervezet a zsírt csak 20-30 perc futás után kezdi el égetni, addig tart ki a szervezet szabad energiája. Jól gondolod, hogy a hosszú távú, rendszeres futás lehet a helyes út.

2016. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!