Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? (Bővebben LENT)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok. Túl sok időt elvesztegetek!

Olyan h*lyeségekre, mint pl.: a számítógépezésre...elég sokat játszok, de nem látom értelmét, mert rengeteg időt belenyomtam, és semmivel sem vagyok előrébb. Csak szórakozás ez...

Valamit akarnék csinálni, ami "értelmes" dolog, és ami a hasznomra válik.

Például nem is tudom, esetleg valamit elkezdhetnék sportolni, akár hobbiként, akár komolyabb szinten (esetleg egy extrém sportot is bevállalnék..), erősíteni magamat (mivel gyenge vagyok...), a suliban is félek pár gyerektől..és a verekedéstől is félek ( Hogy lehetnék "keményebb" ??? Illetve hogy tanuljak meg bunyózni?? Anélkül hogy beiratkoznék valami küzdősportra)...elég könnyen sírok (ez miért van?)...hamar feltudnak ingerelni, szinte egy idegbeteg vagyok. (Gondolom a sok gépezés miatt)

- Beakarom fejezni ezt a "kockulást"...a gép közelébe se akarok már menni :D

VÁLTOZTATNI AKAROK! Milyen hasznos dolgokat csináljak?

Illetve testileg, és érzelmileg is, hogy erősíthetem meg magam?

Sok bajom van...itt összese tudnám foglalni...

...de azért KÖSZÖNÖM szépen előre is a válaszokat!! :)



2016. ápr. 14. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az "essünk át a ló másik oldalára" jelenség, ami gyakran szintén nem vezet sehová.

Az élet nem csak "értelmes" dolgokból áll. (És most leállhatnánk azon is filozofálni, hogy mi is az értelmes?)

Egy egészséges egyensúlyt kell megtalálnod. Ahol helye van a testmozgásnak, a tanulásnak, hobbinak, szórakozásnak, kockulásnak is. Van, hogy néha el kell vesztegetni az időt. Ha az ember egész álló nap csak hajt valamiért, pár év múlva roncs lesz.

A személyiségedet meg ne megváltoztatni akard, hanem elfogadni. Lehetsz te gyökeresen más ember... de az ember nem másnak a bőrében fogja igazán jól érezni magát.

2016. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! Hát akkor elfogadom magamat :D ...és valamilyen hobbit/sportot is üzni fogok. Persze ha bírok egyszerre többet is nyomatni :D

Érdekel engem a Focizás, Parkourözés, amiket jelenleg csinálok,de csak néha... de ebbe fejlődni fogok...

Na meg még más is érdekel, pl a gördeszkázás, biciklizés, vagy futás...

Meg talán elakarnám kezdeni a Street Workout-ot is...

...de így elég nehéz ennyi dolgot csinálni...tehát valamivel vagy felhagyok, vagy pedig fokozatosan, illetve változatosan csinálom

Köszi mégegyszer a tanácsot amúgy :D

2016. ápr. 14. 14:47
 3/8 kovpet ***** válasza:
Komolyan nem tudsz egyszerre sok mindent csinálni tartósan, de kipróbálni ki tudsz több dolgot is és majd azt csinálod, ami a legjobban tetszik. Verekedni ostobaság, nem a Vadnyugaton élsz, vannak szabályok és törvények. Meg tanárok és rendőrség. Nagyon ritkán van szükség fizikai erőszakra. De ha ilyesmit szeretnél tanulni, akkor nem úszod meg az edzői segítséget, ezt nem lehet könyvből vagy youtube videókból megtanulni.
2016. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A küzdősportok nagyrésze önfegyelemre, türelemre, és higgadságra tanít és pont olyan valós kihívások elé állít amit nem tud pótolni egy online világ.

Neked egy jó küzdősportra lenne szükséged de legelőször is egy beszélgetésre a szüleiddel ahol ugyanezt elmondod nekik.

2016. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat játszottam régen, most inkább csak olvasgatok a neten, mert eladtam a gépem. Volt egy időszak amikor elég keményen játszottam, mert nem volt más. Hülyén hangzik persze, de a játék nekem valamilyen szinten stressz levezetés volt, aztán rákaptam. Egyszer netezés közben találtam egy börtönös videót, amiben gyúrtak, nekem meg megtetszett. Elkezdtem vizesvödröt emelgetni, fekvőtámaszozni és felülésezni. Aztán rájöttem, hogy lehet jobban is csinálni, kezembe akadt Arnold Schwarzenegger egyik könyve, ami itthon porosodott. Abban volt egy nagyon jó edzésterv, teljesen edzetleneknek, szóval elkezdtem. Utána rá elmentem bokszolni is. Azóta is csinálom, járok futni, amit nem túlzottan szeretek, de kell, mert jó a tüdőnek, keringésnek, a szívnek.

Letudom vezetni a stresszt is, már ritkán szippant be ez a virtuális dolog. Jó dolog persze, főleg ha nem egyedül játszol, de nem szabad sokat. Most meg inkább olvasok, szörfölgetek ha gépközelben vagyok, sajnos néha szombatonként itt felejtem magam és olvasgatok órákig a gépen. Veszettül tud vele szaladni az idő, elkezdek valamit olvasni és már eltelt 2 óra. Bár próbálok inkább könyveket olvasni már, amik papírból vannak és nem elektronikus. Szerintem szabj meg egy időhatárt magadnak, hogy mondjuk hétfőn játszol 2 órát, aztán majd legközelebb szerdán. Vagy nézz helyette filmet, sorozatokat.

Sírni azért sírsz könnyen, mert kamasz vagy, ilyenkor érzékenyebb mindenki. Nem kell ezen küzdeni, hogy ne sírj. Ha valami nagyon bánt akkor jobb lehet akár ilyen formában kiadni magadból, de ne sírj minden apróságért.

Ideges meg a stressz miatt is lehetsz, a sírás is kötődhet hozzá. Nem érzed magad jól a közösségben vagy ilyesmi. Vagy éppen a tanulás nem megy. Ezekkel mindenki megküzd.

Változtatni csak te tudsz magadon. Csak akarnod kell és menni fog. ;)

2016. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Igazatok van :)

Megfontolom a tanácsokat.

2016. ápr. 17. 12:17
 7/8 anonim válasza:
Ne haragudj, lehet en mondok most hulyeseget! De ha ovodaban nem tanultal meg verekedni, akkor csak kuzdo sportokat tudok mondani :D (de ne hagyd, mivel : Ha kuzdo sportot uzol, es valakinek a testi eppseget veszelyezteted (Magyarul megvered :D), akkor nagyon konnyeden a javitoban kotsz ki. (Ha a birosagon igy dontenek) egyebkent ha felsz toluk, hagyd hogy megverjenek :'D tudom, hulyeseg. De ha belegondolsz, hagyod hogy megverjenek, kozbe azert probalsz ellenkezni, jol elvernek. Fajni fog, de utana nagyon fogsz rohogni, hogy mennyire negbanjak :D mert amennyire kemenynek mutatjak magukat, annyira ge*iszopok :) Vagy probald meg tulelni, vagy szolj felnottnek ha bantanak
2016. jún. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Legelso dolog: ADD EL AZT A SZART!!! En is evekig ra voltam fuggve, de szuleim eladtak, es azota a tanulmanyi eredmenyeim is jobbak :)
2016. jún. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!