Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van e 5 kg- nál nagyobb bokasúly?

Pszicho88 kérdése:

Van e 5 kg- nál nagyobb bokasúly?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten és pár perc után fel is háborodtam rendesen, illetve elborzadtam. Sajnálatos módon 4,5 kg- nál nem találtam nagyobb bokasúlyt, ami ugye 2 bokára értendő.

Nekem az lenne a lényeg, hogy ha már veszek otthonra egy ilyet, akkor legalább 1-2 évig tudjam használni. Van egy gyakorlat. Lábemelés egyenes padon, ami a hasizom alsó részére hat és ehhez akarom a bokasúlyt.

Lényegében bárki megoldhatja bokasúly nélkül is, ha a lábát körbetekeri egy hosszabb ronggyal, rátesz egy kampót a kampó másik végébe pedig beleakasztja azt a súlyt, amit a súlyzórúdra is rak. Ha létezik ilyen nagyobb bokasúly, akkor engem legalább, de az sem baj ha több 15-20 kg pakolásig érdekelne és ezt összesen a 2 bokára értem.



2016. ápr. 14. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha kettőt raknál a bokádra?
2016. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Gondoltam rá én is.
2016. ápr. 20. 11:11
 3/5 anonim válasza:

Sajna tényleg nem kapható 2kg-osnál nagyobb (egy lábra) - legalábbis a neten - és az is elképesztően drága!

Nevetségesek ezekkel a fél kilós bokapogácsákkal :-) Akár egy kis fáslit is rátekerhetnék helyette, vicc ...


Annak idején Szegeden az Intersportban láttam 4-4 kilósat - sztem még ez is kicsi komolyabb munkához, ráadásul a bolt azóta megszűnt.


4 db-ot venni nem jó ötlet - csillagáaszati ár, és nem biztos, hogy fel tudod tekerni együtt!


Nos! Énn annak idején - mivel sajnáltam a pénzt - farmerszövetből varrtam ugyanolyan fakkos tartót, mint a legtöbb állitható bokasúlynál van - ez hivatott aztán ólommal, vassal kitömni. Jó volt, a baj viszont - rájöttem, egyszerűen nem tudsz bele 2kg-nál többet pakolni fizikailag. Úgy 6-6 db fér körbe a lábakon, és még tiz cm-es rudakkal számolva sem lesz több lábanként 2-3 kg-nál.


De most rájöttem és meg is csinálom. Ugyanolyat kell varrni, csak olyan hosszút ami akár 4-5-ször is körbetekerhető a bokákon - megpakolva.

Valahogy igy:


---------------------------------------------------- ---------

| | | | | | ... | |

| -------- | | | | | | ... | |-------|

| | | | | | | ... | | |

| -------- | | | | | | ... | |-------|

| | | | | | ... | |

| | | | | | ... | |

---------------------------------------------------- --------


A rögzitést úgy kell elképzelni, hogy egy (középen) vagy két (alul-felül) tépőzár végigmegy a testen hosszában, mindkét oldalon, igy bármikor lehet rögziteni.


Ki lehet számolni, hogy X súlyhoz, mondjuk 8 kg-hoz hány db fakk-ra van szükség ...


Kevésbé elegáns megoldás - de hasznos: befáslizod a bokádat, oszt rátekersz kellő súlyú vastag láncot, a végeit kis lakattal rögzited!

2017. jan. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hát az ábra nem jött össze :-(

Wordpad-dal csináltam, de ez interfész lecsalja a szóközöket, stb. Sajnálom :-(


Ezt meg lehet hogy letiltják?

3w.dunafit.com/body-sculpture-bokasuly-4-5-kg/par

2017. jan. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja, ha varrsz, kordurából a legegyszerűbb, ahhoz nem kell varrógép, simán megy egy nagyobb tűvel kézileg, a széleket meg le lehet égetni :-)
2017. jan. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!