Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Feltétlenül drága cipőt kell...

Feltétlenül drága cipőt kell vennem futásra?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy futó cipőt, de őszintén jelenleg nincs rá 20-30 ezer forintom, viszont nem szeretném ezért x hónappal később kezdeni a futást, majd ha lesz rá még 20 ezrem pluszba. Most van rá 10(MAX.12) ezrem, annyiért tudok venni egy normálisat (Szolnokon)? Olvastam, hogy azt is figyelembe kell venni milyen valaki lába: befelé (pronáló), kifelé(szupináló)dőlő, vagy egyenes (neutrális). Általában járdán, néha földúton futnék.

Várom a véleményeket, tanácsokat, illetve a tapasztalatokat is a drágább/olcsóbb futócipőkről.

Előre is köszönöm, 18/F.



2016. ápr. 30. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem ugyan most nike van(de azt is olcsón vettem, mert utolsó darab volt,kiárusításos polcon volt).

de a dechatlanban kapható futócipők is ugyanolyan jók..

nem tudom mekkora távokat futnál benne, de idővel úgyis cserélni kell. erről megoszlanak a vélemények, de átlagban olyan 500km lefutása után érdemes kicserélni. ezért is nem vennék én sem 20-30-40 ezres cipőket.

egy 10 ezres is lehet jó..

a járdán futást meg próbáld mellőzni. a mi környékünkön sincsen egyből föld út, ezért kisétálok oda ahol már nincs járda és onnantól futok. hazafele levezetésképp sétálok megint a járdától. nem jó aszfalton futni, nem ajánlom :/ max 1-1 verseny erejéig oké, de ne rendszresen.

2016. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Decathlonba mindenképp megnézem! Remélem találok... Természetesen idővel majd lefogom cserélni, de 20 ezernél többet tényleg nem adnék érte. Kezdésnek biztos nem napi 10 km-el fogom kezdeni. :D

Van itt aki használ futónadrágot egyébként?? Ha igen, miért? Csak kíváncsiságból kérdezem, nem érzem szükségesnek hogy azt is vegyek.

2016. ápr. 30. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Én használok futónadrágot. Egyszerű oka van, kevésbé tartja meg a nedvességet, és könnyebb benne nyújtani. Ha egy ilyen szimpla melegítőben, bermuda nadrágban, stb. lépek rosszul, akkor azt meglehetősen hamar kinynírnám. Decathlonban úgy egész konkrétan kinéztem az egyik legolcsóbb Kalenji gatyát, és teljesen jól szuperál, már egy éve használom. Használok mellette Kalenjis futócipőt is, ami már szerintem közeledik a 2000. kilométeréhez, és még mindig jó állapotban van. Én speciel ilyet:

[link]

2016. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a gatyák sem olyan drágák. 10-12 ezer zsébe belefér egy cipő meg egy gatya. Vagy 2 cipő, hogy cserélgethesd őket.
2016. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tetszik, és árban is megfelelő lenne. Viszont azt írják heti 1 alkalommal futáshoz.. ez nem probléma? Heti hány alkalommal futsz?
2016. ápr. 30. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:

LOL, tényleg írják :D


Heti 4-5 alkalommal futok, és akkor 2 órákat (nem 45 perceket). Viszont nekem kettő ilyenem van, különböző színekben, és váltogatom őket.

2016. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Végülis következő hónapban tudok venni még egyet.. :) Most veszek egyet, gondolom nem fog tönkre menni egy hónap alatt. :D:D és futónadrágot is veszek, tök jó, hogy kitudok jönni 10000 Ft-ból. Köszönöm a segítséged!!! :)
2016. ápr. 30. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:

A cipő nagyon nehéz kérdés. Amit ma megspórolsz a cipőn, azt pár év múlva majd kiadod az ortopéd orvosnál...


Ennek ellenére vannak olyanok akik akár 100km-et is futnak betonon ócska cipőben, és évek óta nincs semmi sérülésük, a probléma csak az ezzel, hogy előre senki nem tudja, hogy milyen alkat. Nekem például lett csípő problémám nem megfelelő cipőtől, én érzékenyebb vagyok rá, most inkább belenyúlok a zsebembe, és fizetek az orvos helyett a boltban

2016. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok ezzel is, de sajnos én hiába nyúlok a zsebembe, nincs több pénzem most. :/
2016. máj. 1. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!