Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudok térdszalag-szakad...

Hogyan tudok térdszalag-szakadást diagnosztizálni egyszerűen, otthonról?

Figyelt kérdés
Egy bő két éve elég gyakran rásérülök a jobb lábamra, de azért mindig felépül. Általában húzódásról van szó, pár napig pihentetem, sántikálok, majd rehabilitációs gyakorlatok, s 1-2 hét, s kb. rendbe jön. Az utóbbi alkalommal kicsit jobban fájt, bedagadt... ha tegyük fel, elszakadt volna az egyik keresztszalagom, azt észre tudnám venni a hétköznapok folyamán? Elvileg anélkül is lehet élni, sportolni is... a combizmaim elég fejlettek, lehetséges, hogy elszakadt, csak nem vettem észre? Persze tervezem, hogy csináltatok egy MRI-t, csupán felvetődött bennem a kérdés. Köszönöm!

2016. máj. 2. 11:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Olvasgattam ezt-azt a témáról (egy része eléggé szakmabeli dolognak tűnt). Inkább az érdekelne, hogy úgymond első benyomás alapján, ha mozgok (guggolok, ugrálok, szaladgálok), feltűnik-e a szakadt keresztszalag? Vagy csak akkor, mikor már késő, és hirtelen szükség volna rá.
2016. máj. 2. 11:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Láttál már olyan felvételt amin élsportoló szenved térdszalag szakadást?

Keresgélj kicsit, esélytelen hogy lábon kihordasz egy szalagszakadást. Még a részlegest is bajosan, és csak idióták nem mennek vele orvoshoz, annyira fáj és olyan mértékű a sérülés.

Az 1-2 nap alatt gyógyuló húzódás sok mindent jelenthet, mivel nemrég kezdődött ezért arra tippelnék, hogy a nem megfelelő edzésmódszerek miatt az ízület nem tudta követni az izmok fejlődését

2016. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én 2 hónapja elestem (fellökött egy részeg bringás), azóta nem tudom kinyújtani rendesen a jobb lábam. Nem fájt annyira, hogy orvoshoz menjek vele, de tuti van valami nagy baj, mert azóta javul, de nem nyúlik hátra, mint a másik. Szerintem is lehetséges szakadás fájdalom nélkül. Vagy miért nem egyforma azóta sem a két lábam?
2020. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én mindent csinálok vele, csak néha fáj, pl guggolásnál, vagy ha nagyot lépek lefele lépcsőzéskor (pl 2 fokot átlépek). Nem nyúlik ki rendesen, mint a másik. Kinyújtani sem tudtam rendesen hetekig, az már megy, de még nem egyforma a ballal. Tuti, hogy valami nem kerek. De nem volt annyira erős fájdalmam sem korlátozottságom, hogy dokihoz menjek vele. Csináltattál MRI-t? Én most szeretnék, félek, hogy végzetes hibát követtem el azzal, hogy nem szaladtam rögtön az esés után orvoshoz. De nem tánt nagy horderejánek a dolog. Mi lett végül a térdeddel? Nekem azóta is megy minden, aktív életmódot folytatok, csak nem az igazi. És aggaszt.
2020. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
"De nem tánt nagy horderejánek a dolog." akarom mondani nem tűnt nagy horderejűnek a dolog :D bocsi.
2020. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!