Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futas onvedelemre? Megerszakol...

Futas onvedelemre? Megerszakoltak!

Figyelt kérdés

A multkor volt a hiradoban, hogy a fiut es a baratnojet megtamadta 3 ember ejszaka, hogy nezni akarjak hogyan szeretkeznek. A fiatal par el akarta hagyni a helyszint ekkor a fiut megutottek, mire elszaladt.

Kozben a 3 tamado kozul 1 megeroszakolta szegeny lanyt. Kesobb a fiu rndorokkel tert vissza de azt nem tudjuk mikor volt es a lanynak valoszinuleg nem igazan nyujt vigaszt.


Futast ajanljak sokan onvedelem helyett. Na meg mindig?



2016. máj. 3. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Remelem a lany nem sportolt semmit, mert az borzaszto lelki torest jelenene szamodra.


Sot, ha elfutott volna... Nem veletlen ONvedelemre ajanljak a futast, nem pedig 3v1 ketrecharcra.

2016. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Igen még mindig.

3 az egybe valószínűleg a srácot úgy megverik,hogy sehova nem fog tudni menni segítségért.

Azok vannak nagyra az önvédelemmel akiknek még nem volt utcai konfliktusuk..

Csomó kérdés van,hogy melyik sport jó önvédelemre.

Akit akartak már este többen megverni ne adj Isten' nyilt is a bicska,azok vagy elfutottak,vagy a sürgősségin kötöttek ki.


Nincs olyan küzdősport amivel eredményesen megvédhetnéd magad.Lehetsz te Mike Tyson de ha arcodba kapod a gázt/bordád közé a bicskát nem sokra mész vele.

De ezt persze nem lehet egy olyan embernek elmagyarázni akivel még nem volt hasonló.

Persze sok előnyt jelent a küzdősport pl:box,birkózás,Kickbox,karate stb. De a küzdősportok arra valók,hogy 1 maximum 2 ember ellek akik gyengébbek/képzetlenebbek nálad azok ellen megvédd magad.

Utcán akár milyen jó bunyós vagy,nem vagy felkészülve öltönybe,lakkcipőbe egy ci*ányhordára.

2016. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

Így van, itt van a tündérmese, amit ketteske leírt, csak ő is kihagyta, hogy 16 ninja lesz a támadód RPG-vel és 4 db T-34-el, valamint légi támogatásuk is van, 2 pedig nanoruhát visel és nem is látod őket.


A valóság az, hogy 1-2 nagyszájú, harcolni abszolút nem tudó ember fog belédkötni, akiknél ha van is fegyver, nem tudják használni. Tehát egy Mike Tyson, aki amúgy utcán is sokat verekedett a Boxszal (egy ringben erős stílussal, tehát akkor egy annál fejlettebb stílussal jobban tudsz harcolni), meg tudja védeni magát, de ahhoz nem kell Tysonnak lenni, 4-5 évig kell valamit csinálni, ami kicsit fejlettebb harci stílus, például Muay Thai, vagy valami Kung-fu, Karate stílus, de utcára a Box is jó. És ennyi. Egy harcost próbálj meg eltalálni! Talán van egy ismerősöd, aki csinál valamit. Kérd meg, hogy tegye hátra a kezét és ne használja, csak próbáld meg eltalálni. Lelövöm a poént: nem fog menni! Innentől fogva egy jó harcos meg tudja védeni magát talán 3, de 2 támadó ellen biztosan.

2016. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nők főleg de mindenki tartson zsebbe paprikasprét , azzal beterítesz minimum 2 arcot . A normál CS könnygáz nem hatásos . Inkább legyen valami mint nem . Utána lehet futkorászni .
2016. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
#3: Nem magat, hanem a lanyt kell megvedeni a sztoriban.
2016. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

#3..

3-4 ember ha körbeáll kíváncsi vagyok mit tennél..:D

3-4 utcagyerek simán kifiléz bármilyen sportolót.

Tudod,nekik az egész életük abból áll,hogy a kajáért,pénzért,drogért bunyóznak...

Ezt egy normális átlag ember nem tanulja meg,mivel nem ilyen körülmények között él.Nekik nem idegen terep,míg egy átlag küzdősportolónak nagyon is szokatlan.

Tudod ott nincsennek szabályok.És akármilyen jól is hajolsz el,nem vagy Rambó hogy lepereg rólad az ütés,rúgás,szúrás...

Gondolom még nem hallottál soha olyanról,hogy sportolókat vertek/szúrtak össze a discoba... Mindenkinek megvan az ellenfele..

2016. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

3 ember ellen? Elment az esze annak, aki azt hiszi, hogy ez így megy.


12 éve Krav Magázom, de már 1 kés is bőven sok tud lenni. Ha képzetlen az illető, akkor megoldom, de ha nem, vagy teljesen váratlanul ér, akkor hiába a sok év tapasztalat... Egy Jet Kalis felszecskáz a rákba az biztos, de egy 90 kilós drogos kannak sem állnék célt aki "ebből él".


3-4 ember ellen max úgy védem meg magam, ha van egy hosszú, vagy két rövid botom, nekik meg csak a kezük, de még az is combos. Ezt is úgy, hogy nem álltak körbe, mert hamarabb támadtam.



Volt szerencsém késes támadóhoz (2x is), az egyik egy kapualjból szúrt, szerencsémre pont emeltem a telefont a fülemhez így már fent volt a kezem védekezni, de még így is megszúrta a mellkasom egy pár mm mélyen.... A másik pedig 2 akkora vágást hagyott rajtam, hogy öröm nézni, hála a haverjának aki meg puszta kézzel próbált rámdolgozni (épp egy lányt próbáltak "megszelidíteni" Csepelen). Ismétlem, 12 éve nyomom az ipart, kifejezetten kés, lőfegyver és botharcra álltam rá.


Nincs az a sport ami 3 ember ellen jól megvéd, ha körülálltak.


Ettől függetlenül a srác nem hiszem, hogy jól cselekedett, én inkább agyonverettem volna magam, hátha a lány el tud szaladni (ahogy majdnem be is jött Csepelen..).

2016. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Nos.


az önvédelemnek vannak szintjei. Az első az, hogy eleve elkerülöd a gázos szitut, a második, hogy elfutsz, ha bele kerülsz, a harmadik meg az, hogy kezeled a szituációt.


Nos ez esetben a vád nemi erőszak egy akaratnyilvánításra képtelen személyen volt. Vagyis a kiscsaj valszeg merev részeg volt. Érdekes kérdés az, hogy ebben az esetben miért nem haza vitte a hölgyet a "barát", és miért a parkban kezdte el megdugni... költői kérdés. Szóval, ha nem enyelegtek volna merev részegen, akkor az egész szituáció nem történt volna meg.


Második lehetőség, ha nem mattrészeg, a csaj is elfuthatott volna.


viszont van a harmadik lehetőséged, amikor a szitu nem teheti lehetővé a futást. Ez tipikusan az. ott van a részeg barátnőd, hárman megtámadnak. Itt nem lehet elfutni. De nem azért, mert a futás nem megoldás, hanem azért, mert már sok önvédelmi hibát elkövettél. Ez a végső pont, amikor bele kell állni a szituációba.


Itt válik el, hogy ki milyen ember. Ha gyáva vagy, akkor elfutsz, és a rendőrökkel mész vissza. De addigra nem lesz barátnőd. szerinted a kiscsaj hogyan fogja azt feldolgozni, hogy otthagyta a barátja egy ilyen szituban? Én nem tudnék tükörbe nézni, ha azért erőszakolnak meg egy lányt, mert elfutottam.


Amúgy simán megcsinálhatta volna a srác, hogy elfut, telefonál a rendőrségnek, és visszamegy. ahogy őket is meglepték, ugyanúgy ő is meglephette volna a támadókat. Ráadásul tiszta szitu, 3 támadó, éjszaka, nem kell arányosan védekezni. Akár fel is fegyverkezhetsz, valami husánggal, vagy térkővel, stb.


csak nyúl volt a gyerek. A nyulakat meg megeszik a farkasok.

2016. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az új Büntető Törvénykönyv hatálybalépése óta a jogos védelemnek nem kell arányosnak lennie egyébként sem.
2016. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Azta :D


Nekem lassan 2 évtized tapasztalatom van a közelharccal, a honvédségnél egy ideig közelharc kiképző voltam szentendrén, most is fegyveres testületnél dolgozom. Egy jó évig profiként k1eztem, mivel nem tudtam megélni belőle, abbahagytam a versenyzést. Egyébként 1. danom van jitsuból, amit már nem csinálok aktívan, hobbiból ökölvívok 8 éve. Minden tapasztalatomat, és a jelenlegi jogszábályokat megnézve a véleményem, hogy minden szituációban mérlegelni kell. Ha pl. a feleségemmel sétálgatnék este, fegyver se lenne nálam, és egy 3 fős banda így belénk kötne, hogy látszana rajtuk, hogy nem lehet kidumálni a dolgot náluk, mondjuk nem én futnék el, hanem az elsőt állon pattintanám, és a nőmnek mondanám, hogy fusson és hívja a rendőröket. Nem, nem hagynám ott megerőszakolni. Ha te valakit fél méterről, pusztakézzel állon küldesz az fél percig a nevét sem fogja tudni megmondani (ha krav magán nem tanítanak meg ütni, az nem az én problémám). Mivel még mindig ketten vannak velem szemben, valószínüleg az egyiknél már a bicska is előkerült nem állok be hősködni, hanem tartom az ütőtávot. Egy jó ökölharcos 2-3 ember ütései, esetleg szúrásai elöl gond nélkül el tud hajolgatni, yt-n fent van nem egy profi ökölvívó, akilet el is tiltottak évekre a ringtől miatta, az egyiket 4 en üldözték hát eltalálni nem sikerült egyiknek sem, a betonon viszont majdnem mindegyik csattant. Egyébként anno jitsun mi is próbálgattul gumikéssel, hogy valós helyzetben hogy tudunk védekezni kés ellen, a leghatélonyabb megoldásnak az bizonyult, ha ütő- rúgótávba tartottuk a támadót, ha a csuklóját próbáltuk elkapni valahogy mindig meg lettünk szúrva.


Összegezve egy ilyen szituációban a legfontosabb a hideg fejjel való mérlegelés, verekedésbe sosem szabad belemenni, pláne több ember ellen, ütőtávot kell tartani, úgy némi szerencsével egyesével ki tudod szedegetni az embereket, de ha elkezdesz hősködni, és leállsz félméterről birkózni, meg bunyózni, akkor körbeállnak és agyonvernek. Egyébként az ökölharcosoknak ajánlom a protektoros kesztyűt, a jobb fajtát nem lehet átszúrni, és kb 2xezi az ütés hatékonyságát.

2016. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!