Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futas onvedelemre? Megerszakol...

Futas onvedelemre? Megerszakoltak!

Figyelt kérdés

A multkor volt a hiradoban, hogy a fiut es a baratnojet megtamadta 3 ember ejszaka, hogy nezni akarjak hogyan szeretkeznek. A fiatal par el akarta hagyni a helyszint ekkor a fiut megutottek, mire elszaladt.

Kozben a 3 tamado kozul 1 megeroszakolta szegeny lanyt. Kesobb a fiu rndorokkel tert vissza de azt nem tudjuk mikor volt es a lanynak valoszinuleg nem igazan nyujt vigaszt.


Futast ajanljak sokan onvedelem helyett. Na meg mindig?



2016. máj. 3. 14:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy több támadó ellen nem lehet védekezni, urbanlegend. Nekünk misszióba jött CQD instruktor szemináriumottartani. Mondta, hogy bilincseljük meg, 2-en voltunk képzett bunyósok, nem amatőrök, a harmadik srácot nem ismertem nem is magyar volt, akik rámentünk, és a végén én örültem, hogy kiskesztyűt húztunk előtte, mert így nem tört el az állam. Egyébként mindhárman a tatamin fetrengtünk utána, pedig nem egyesével mentünk rá.
2016. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Magyar Honvéd.

Itt most nem katonákról van szó,nem kiképzőkről,és profi bunyósokról..

Te mint mondtad élsportoló voltál,csak nem tudtál megélni belőle.

Egy átlag ember,aki lejár heti 2-3-4 edzésre meló mellett,az nem biztos,hogy meg tudná magát védeni..

Függ attól,hogy te milyen magas vagy,súlyodtól, támadók súlyától...

Valószínű,hogy a gyerek rájött arra,hogyha leáll bunyózni abból jól nem jön ki..

És mint te is mondtad,egy állastól lámpaoltás van. Ha 3 ember van ellened,akkor bármelyiktől megkaphatod.

Illetve ránézésre lehet nem mondod meg róla hogy évek óta ő is bokszol,és akkor jön a meglepetés.


Persze valószínű,hogy te aki évtizedek óta kűzdősportol az nagyobb eséllyel tudja magát megvédeni mint egy átlag ember,aki lejár edzésre.

De azt azért ne felejtsük el,hogy kb a magyar társadalom 0.01%-a ha kűzdősportol olyan szinten mint te.

2016. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nálam vannak sokkal de sokkal képzetebb bunyósok is.


Én csak annyit mondtam, hogy egyáltalán nem fölösleges közelharcot tanulni, legyen az küzdősport vagy harcművészet.

2016. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%

Megbilincselve megvert? Ott valami nagyon komoly gond lehetett, mert ha valakinek hátrabilincselem a kezét, az nem sokat fog utána kapálózni.


Ismétlem magam, az utca nem tatami. A CQD instruktor is befalcol, ha beleállítanak egy kést. Márpedig ha 3 emberből az egyik hirtelen kést ránt úgy, hogy nem számít rá a szenvedő alany, ott csak a szerencse segít, mert erre tudást kifejleszteni nem lehet. Alapvetően nem az a helyzet, hogy nem tudja lekezelni valaki a támadót, hanem hogy teljesen ismeretlen, és váratlan a helyzet, ezért nincs reagálásra idő.


Hiába gyakoroltam 5 milliószor a mellkasszúrás hárítását, mégis megtalált a penge vége, mert nem úgy sétálok az utcán, hogy be vagyok feszülve a támadásra.


Azt már ne is említsük, ha valakiben cucc van, mert azt puszta kézzel leállítani nem egy okos próbálkozás (sikerülni úgyse fog).

2016. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kés ellen ütésekkel maximum azt tartod távol, aki sokkal alacsonyabb, vagy nem akar megölni.

Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy neki is van még plusz egy keze, meg két lába (általában legalábbis).

Ha nem valami nyomoronc, akkor használni is fogja a másik kezét. Márpedig amíg ő az egyik kezével üt, addig te semmit nem tudsz csinálni, mert ha ellenmozdulsz villan a kés.

Kés ellen alapvető szabály, hogy az ellenfél mozduljon meg, hogy ne ő támadjon ellen, mert abból tuti baj lesz, hiszen elég csak megvágnia az alkarom, vagy ha vagyok olyan hülye, hogy rúgtam, akkor a lábszáram/combom. Nem kell megvárni míg támad, de mozogjon mikor mi támadunk.

Bevallom őszintén, én nem tartom jó megoldásnak az állast ilyen esetben, mert minimális elhajolásnál már nagyon sokat veszít az erejéből, sokkal könnyebb eltalálni valakinek a torkát (azt azért igencsak nehéz elhúzni), vagy a lágyékát. Természetesen ha betalál, az teljesen kiváló.


Abban igazat adok, hogy csuklóra fognak teljesen felesleges, amennyiban az ember tud állva harcolni. Ha nincs semmi képzettség, akkor még mindig jobb valahogy lefogni a fegyvert, mint nézni ahogy megforgatják bennem. Persze itt a támadó a másik kezével valószínűleg agyonver, de mindegy.


Én igazi késsel is sokat dolgoztam, és sokszor a kés ellen a túléléshez be kell vállalni a sérülést. Sok ponton látszik is a testemen az ilyen edzések böjtje, de megérte, megmentette az életem.

2016. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ha veszel 2 teljesen képzetlen 175 centis embert akik 70 kilósak,és az egyiknek adsz egy kést,akkor a késes fog nyerni valószínűleg.

Késelni egyszerűen nem kell tudni. Akárhova szúrsz,mindegy hogy homlokra,vállba,alkarba,nyakba,mellbashoz az bizony fájni fog.(persze a fent említett példánál maradunk,hogy tapasztalatlanok)

Ellenben ha ütni akarsz,ahhoz kell egy teknika,hogy ne a saját kezed törd el,kell egy tömeg hozzá,meg kell tudás,hogy hova érdemes ütni..

Biztos láttatok már ti is olyat,hogy 2 teljesen képzetlen felnőtt ember tépkedi egymást,csattannak a tenyeres pofonok,stb de nem ütik ki egymást.Nah ha az egyiknél kés lenne,fordulna a helyzet.


Szerintem alapvetően egy átlag ember aki nem kűzdősportol megpróbál elfutni,egy képzettebb ember pedig fel tudja mérni,hogy abban a pillanatban mi a jobb..

És itt még csak 1 az 1 ellenről beszéltem.

Nagyon megfélemlítő tud lenni egy kés.Mikor körbeállnak,sötét van, te remegsz,leblokkolsz mert nem tudod mit kezdj,de tudod nagy a tét.

2016. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Természetesen nem volt megbilincselve, a mi feladatunk lett volna megbilincselni a fickót, ami nem nagyon jött össze.


Azért ne szakadjunk el a valóságtól, egy utcai késes támadás nem úgy történik, hogy sétálok az utcán, engem a támadó már hajlított optikával figyel, és amikor fordulnék be a sarkon, már hasba is szúrt. Nem. Odalépnek hozzád, fenyegetőznek, hadonásznak. Amennyiben egyedül van a támadó, te rúgásokkal nagyon is jól távol tudod tartani magadtól. Annyi, hogy toló rúgások legyenek, ne körívesek, may geri, yoko geri. Nem hiszem, hogy meg tudná vágni bárhogyan is a lábad. Ez 1 támadó ellen működik, ha van egy kis rutinod benne.


Egyébként is, aki konyít a késharchoz, az rézsutosan, alulról felfelé pont a szíved alá fog szúrni, nem lassított felvérelben, gyakorlatilag lehetetlen kivédened. De a támadók többsége nem kibelezni akar, hanem jól lakni, ezért bőven lesz időd egy neked kényelmes távolságot felvenni. Az ilyen csukló elkapásos dolgokba belemenni szerintem ömgyilkosság, bármennyit is gyakoroltad edzésen, esetleg egy elvezető technika után rögzítheted az izületnél és karfeszítést tudsz csinálni, de ahhoz gyorsnak kell lenned, mert simán átveheti a másik kezébe a kést, hatalmas rutin és mégnagyobb szerencse kell egy ilyen bemutató fillinges technika kivitelezéséhez, úgyhogy szerintem ne hősködjön senki, tartsd olyan távol a pengét magadtól, amennyire csak tudod.

2016. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Igen, az esetek legnagyobb hányadában nem megölni akar a csávó, ezt tény, de arra is van példa. Viszont aki eleinte nem akart megölni, de elkezdesz rúgdosódni, utána majd az is meg akar.

Aki "békés" az valóban fenyegetőzik, meg mutogatja a kést, de ugyanez pepitában pisztollyal. A könnyebbség annyi, hogy késnél aki meg akar ölni, annak közel kell jönnie.


Tolórúgásnál még választhatsz is midet vágják szét, vagy esetleg beleállítsák a térdedbe a kést. Nagyon nem jó ötlet. Lehet akármilyen gyors az ember lába, azért a keze mindig gyorsabb. Elsőre lehet, hogy bejön, de a másodikat tuti elkaszálja. Ha meg kicsit rutinosabb a versenyző akkor ne adj isten még ki is tud úgy lépni, hogy mögéd kerül.


Aki komoly késharcos, az első körben nem szúrni fog, hanem vágni, mert sokkal nagyobb a találati arány, és a sérülés is kiterjedtebb. Alapvetően a késharc a seregből indult, és emiatt a felülről levelé nyakvágás az ami népszerű, és a leghatásosabb (hiszen itt nem véd a repeszálló sem), illetve közelre belépve egy szinte negatív irányú rézsútos szúrás a vesére (de a szúrások már csak akkor, ha a delikvens kellőképpen megszeppent a 5-6 vágástól egyéb testrészein).


Alapjában véve ha kés ellen kell harcolni, akkor meg a kabátod, anyósod, akádmit, dobd a csóka fejére, aztán amí kiszenvedi belőle magát, addig fuss el, vagy verd agyon egy szívlapáttal.

Ha többen vannak, akkor meg mindig azzal kell kezdeni akinél fegyver van, vagy a hátad mögött áll (rajta kell elkezdeni, nem őt kell feltétlenül először beleverni a földbe).

2016. máj. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy egy yoko gerinél hogy vákják meg bárhogyan is a lábad. A seregnél meg csak elméleti szinten tanítanak kéaharcot a legtöbb országban, mivel 1 az átlag katona soha a büdös életbe nem kerül közelharcba, 2 a harctéren mindent rögtönöznöd kell, fölösleges és sokszor ártalmas konkrét szituációra tanítani a katonát, improvizálnia kell, ehhez kell nekik intrukciókat adni.


Megint annyi ostobaság előkerül :D már annyi a feltételezéa, hogy még egy jósnőnek is sok lenne.

2016. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Bármit meg lehet vágni ami bekerül az ütőtávba, a láb még nagy felület is pluszban.


Persze, sok a feltételezés, ez tény, de elméletben elég nehéz verekedni :D

2016. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!