Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lovaglással lehet efősíteni...

A lovaglással lehet efősíteni a hátizmot?

Figyelt kérdés
Gyenge a hátizmom ezért gerincproblémám van és olyan sportot keresek ami el lehet erősiteni a hátat. A lovaglás lenne a legmegfelelőbb de ha van olyan ami sokkal jobb akkor olyanokat is irhattok. Az uszást azt nem szeretném mert utálok úszni. És a csapatjátékokat sem szeretem. Lovaglás,itthoni sulyzózás/gyakorlatok azok amik a legjobbak lennének. A lovaglás mennyire lenne hasznos? Sokat segít vagy az inkább a lábat erősíti? Koszi a válaszokat

2016. máj. 4. 10:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*erősíteni
2016. máj. 4. 10:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább törzsemelés és valami harci stílus, és ide most nagyon jó a Karate. Egyenes hát, merev tartás. Harcban hatalmas hátrány, de neked most ez kell. Szóval nézz utána, ha érdekel.
2016. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a gerinctorna,pilátesz,core training meg a kettlebell lenne erre való.

de mivel már kialakult panasz van,a legcélszerűbb az orvos által ajánlott problémához illő gerinctorna javítana a legtöbbet,amit idővel lehetne nehezíteni a többivel amiket írtam.

2016. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak ajánlani tudom a lovaglást! Gerincferdüléses vagyok (elég durván), 15 éve lovagolok és egyre jobb lesz! Nagyon jól megerősíti a gerinc menti részt, bár én mellette rendszeresen csinálok mélyhátizmot erősítő gyakorlatokat is. Bár nem látszik, a lovaglás nagy része hátra és dombra megy. Súlyokkal csak akkor próbálkozz, ha értesz hozzá, mert sokszor többet árt, mint használ! Ha nem tudod, mit hogyan, kérj szakértői segítséget (ne itt!), nehogy baj legyen. Sok sikert! :)
2016. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!