Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik hatékonyabb a természet...

Melyik hatékonyabb a természetben való futás vagy a futópadon?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 06:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég monoton még a természetben is, hát még a padon...
2016. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a természetben való futás a hatékonyabb:


https://www.youtube.com/watch?v=CsXpGo19yU0

2016. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a természetben. Azért a youtube-os videón elhangzottakkal nem teljesen értek egyet. Soha nem futogattam futópadon, meg eléggé utálom is, de azért az nem teljesen igaz, hogy haszontalan. Erőt ott is kifejtesz, a pulzusod felpörgeti, ugyanúgy erőt fejtesz ki. Azzal ugyanúgy lehet fogyni, ha megfelelő ideig csinálod megfelelő pulzussal.


A hátránya viszont az, hogy a futópados futás az egy eszméletlenül bekorlátozott mozgásterű edzés. Nem kanyarodsz, nem változik az emelkedő meredeksége(ezt lehetne mondjuk egy taposógépen, de nem egy sima futópadon), stb.. Ennek az az eredménye, hogy amikor valami olyasmihez kellene a dolog, amikor van jelentősége a fordulásnak, sebességváltásnak, stb., akkor ott már problémás lesz a dolog. Például a kosárlabda nem arról szól, hogy folyamatosan egyenesen fut az ember. Ugyanúgy az is igaz, hogy könnyebben lesérülsz ilyen esetekben, mivel csak a 'futok egyenesen előre és sehogyan máshogy' témát gyakoroltad futógépen.

2016. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A futópad állíthatja a meredekséget, sebességet, stb... nekem épp az a bajom, hogy az Alföldön legfeljebb a gátra felfutva van némi emelkedő, mondjuk 30 méter, azonkívül sík a terep, mint az asztallap...


Viszont a levegő mindenképp jobb, mint egy szétlégkondizott teremben.

2016. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát azért az a szimulált emelkedő, amit egy futópad biztosít, az szerintem meg se közelíti egy igaziét (a többi említett dologról nem is beszélve). Mondjuk ezt az Alföldes témát is meg tudom érteni. Azért elég sok helyen szokott lenni emelkedő (pár kilométeren belül, ha előbb nem is).
2016. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!