Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi mozgástól mennyi idő...

Ennyi mozgástól mennyi idő míg meglátszik majd az eredmény?

Figyelt kérdés

169 cm vagyok és 59 kg. Tudtommal ez normális a koromban-16 éves lány vagyok-de szeretnék izmosodni,mert a combom hátsó részén látszik egy minimális narancsbőr.

Próbálom betartani,hogy mindennap csinálok kb 15 perc kardiót utána pedig erősítek-mindig máshova- 20 percet. De sajnos néha elmarad egyrészt mert nincs rá mindig időm,másrészt pedig elég nehezen szedem rá magamat. Ha egy-egy nap kimarad attól még meglátszódhat az eredmény? Ha igen mennyi idő?



2016. máj. 16. 15:54
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Heti 3-4 erősítő edzés elég. De komolyabb súlyzós edzés kellene és nem barbika súlyokkal. És persze jó étrend is. Így pár hónap alatt is lesz változás, de egy komoly forma az év-évek melója. Ez van.:)
2016. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy kell " rászedni magad", akkor azt már megeszi a fene... Ráadásul 20 perc nagyon kevés.

Egyrészt normális étrend kell.

Másrészt: heti 3 teljes testes súlyzós edzés. Edzésenkénk kb. egy órát számolj. Később lehet osztott, de ne azzal kezd!

Nincs időd edzeni? Megkérdezhetem, mennyi időt töltesz naponta Facebookon, Twitteren és társain? ;)

Ha arra van időd, akkor edzeni is van!


Egyébként már 2-3 hónap után látható a változás. A teljes célig attól függ, honnan indulsz, és mi a cél.

De egy igazán jó forma évek munkája.

2016. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 harcász ***** válasza:
2016. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem 20 percet edzek összesen,az csak az erősítés. Előtte van 15-20 perc kardió,de mondjuk ezt leírtam. De hát lehet az 1 óra hatásosabb lenne.

Nem,nem töltöm minden órámat az interneten. Csak facebook-om van,twitter,intsagram,snapchat és hasonlók nincsenek. Ott is annyit töltök,hogy visszaírok annak akinek kell szóval nem ez veszi el minden időmet. Iskola mellett,a külön foglalkozások után nehezebb rászednem magamat. De ha alkalmam adódik csinálom.

A tanácsokat köszönöm,mentek a zöld kezek:)

2016. máj. 17. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

A 15 perc kardió az bemelegítés...


Szerintem lehet 20 perc alatt is tartalmasan edzeni, de ahhoz kellő felkészültség kell. Pl 20 perc alap crossfit: 15 guggolás, 10 fekvőtámasz, 5 húzódzkodás minden percben. Ha otthon edzel, és nincs rúd a húzódzkodáshoz, akkor hagyd ki a bicepszet, és mondjuk 20 guggolás, és 10 négyütemű fekvőtámasz percenként (a sima fekvőt egyébként sem tanítják meg normálisan tesiórán). Ha ezt végigcsinálod a 20 percben, akkor elég hamar látszani fog az eredmény, de nem hiszem, hogy végig tudod. Ha elsőre nem megy, akkor ne add fel, és próbáld meg a következő napon. Csináld addig, amíg nem jutsz el a 20 percig, és garantálom, hogy addigra eltűnik a narancsbőr. Ha esetleg izomlázad lenne másnap, akkor hagyj ki egy napot. Egyébként sem muszáj minden nap, elég csak két naponta.


Ami nálad kimarad, és minden edzés után kellene csinálni az a nyújtás. Legalább 15 másodperc kell, de inkább több minden izomra, amit használtál. Ellenkező esetben berövidülsz, és könnyebben lesérülsz. Nézz utána, hogy hogyan kell nyújtani.


Amennyire én tapasztaltam a narancsbőr keringési probléma, azt jelzi, hogy nagyon régóta nem dolgoztattad meg úgy a lábaidat, hogy kipucolja a lerakódott salakot a keringés belőlük. Ehhez az kell, hogy a hajszálerek is kitáguljanak, magyarán úgy kellene edzened, hogy elég keményen megizzadj, és ezt legalább negyed órán át. Nekem személy szerint egyszer volt egy kezdődő narancsbőröm, de nálam azt egy 2 órás edzés eltűntette. Ha már rendesen lerakódott, mint a te esetedben, akkor gondolom ennél több kell, de néhány hét alatt látszódnia kell az eredménynek, ha jól csinálod.


Ha nem jönne be a torna, akkor a B terv, hogy 1 órát kardiózol, pl eljársz spinningelni. Abban is meg lehet rendesen izzadni. Amit nem javaslok, az a futás és a bringázás, vagy ha mégis ezekbe belekezdenél, akkor bringa előtt jársz el spinningelni, hogy legallább megfelelő ülésmagasságot tudj beállítani, stb. A futásnál meg keress egy futóboltot, pl Spuri vagy Nyúlcipő, ahol ajánlanak a lábadnak megfelelő cipőt, amivel nem nyírod ki az ízületeidet. Pl Újbudán a Spurit tudom ajánlani, ott ért hozzá a srác. Ha sok pénzed van, akkor ezekhez érdemes lenne még venned egy pulzusmérőt is, hogy tudj az elején pulzuskontrollal futni és tekerni.


A narancsbőr eltüntetéséhez nem kell izomtömeget növelned. Egyébként sem hiszem, hogy az izmosodás alatt ezt értetted, szerintem inkább szálkásításra gondolhattál.

2016. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!