Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy egész nyaras heti 2*...

Egy egész nyaras heti 2* 1000m úszás mennyit javíthat a testen?

Figyelt kérdés

Ez a tervem nyárra, 2 éve tanév közben hetente volt úszás, és jól éreztem magam. (F18)

Elvileg az úszás körülbelül minden izmot stb. megmozgat, és nagyon hasznos, tehát ezért az a kérdésem, hogy így egy nyár alatt lehet-e elérni látható (!) dolgokat, vagy láthatatlan (de hasznos) lesz?


(Látható alatt nem egyből kockás hasra gondolok, de tényleg látható változásokra)


Köszi minden választ :)



2016. máj. 21. 17:56
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
41%
Nem sokat. Nézd meg Cseh Lacit, a legjobb úszónk, és mégsem izmos.
2016. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
42%
Meg a heti kettő alapból semmi, az 1000 m meg dupla semmi, nagymamik úsznak annyit.
2016. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Láthatót ? Persze, ha minden klappol akkor vállasodni fogsz, jobb lesz a hátad, és a melled is, nem leszel feltétlenül Arnold, de ezt te sem gondoltad :)


Láthatatlan is lesz bőven, hiszen hozzászoksz az úszáshoz, az izmaid ráállnak.


2x1000m nem tudom hogy most soknak számít-e vagy pont jónak (valószínű sok). Szerintem inkább kezdd kevesebbel de gyakrabban (úgy hogy elfáradj, de ne legyen olyan izomlázad hogy megmozdulni se tudj), aztán csökkentsd le heti 2-3-ra, és növeld a távot.

Emellé mehet nyugodtan kondis vagy saját testsúlyos edzés is, fehérjével (vagy nélküle) és jó kajával, elég alvással ;)


Ha kitartó vagy, akkor mások észre fogják venni a különbséget, ha nem, akkor úgyis mondod majd magadnak hogy miért nem edzettél rendesen.


Sok sikert ! :D

2016. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
hát már nemazért de ez kb semmi. heti 2-3 az működhet ha hobbi szinten gondolod de az 1000m az nulla ha csak ennyiszer sportolsz egy héten csináld legalább normálisan. nyomass 3-4 kilométereket, eleinte ne a tempóval törődj. rakhatsz bele intenzívebb szakaszokat. Ha tudsz gyorsba úszni pl csinálhatsz 100-200 m intenzív gyorsba aztán ugyanennyi lighots mell, végén meg lehet egy nagyobb levezetés 1-2 km lightos tempóba. Ne a többi úszóval törődj, hanem a saját terveidet építsd fel rendesen, de ezt az 1km tötyögést felejtsd el.
2016. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
26%
Jó hogy lepontoz a sok kiskocsog, de akkor is nekem van igazam. Semminulla a heti kétszer 1000 m.
2016. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!