Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék gyorsabban futni....

Szeretnék gyorsabban futni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Az osztályomban én futok a leglassabban és szeretnék gyorsítani a tempómon, az álló képességemen. 60 m 12 mp alatt futok le kb. Eléggé alacsony vagyok (156 cm), de szeretnék javulni és azt hiszem elég elszánt vagyok ehhez. Meg nálunk az iskolában van olyan, hogy 4 óra alatt ji tud a legtöbbet futni és szeretnék lefutni olyan 100 kört (1 kör 200 m). Nem nagyon bírom a futást testileg meg légzésileg se igazán, szóval tudnátok néhány tippet, gyakorlatot mondani? Ez a maraton szerűség szeptemberbe lesz, addigra fel szeretnék készülni.

2016. máj. 29. 18:27
 1/4 anonim válasza:
Szia! Nagyon is egy cipőben jártam anno 2éve...Én voltam mindig az utolsó a futásban. De elhatároztam hogy ha utolsó előtti leszek is de lefutom azt a 2km-t. Nekikezdtem egy tónál rendszeresen futni, igaz eleinte hamar elfáradtam a kör felénél(pedig nem egy nagy tóról beszélünk). Eleinte 1kört futottam utána idővel ez a szám emelkededd 2-re majd 3ra mára már 5-re(de manapság már ritkán járokna tóra futni, meguntam). Na szóval, sokat fejlődtem a futásban, az állóképességem nagy mértékben növekedett. És igen nem utolsó lettem az futásban hanem a 9. Hozzáteszem csak is fiú osztálytársaim voltak, mind elég erős állóképességel megáldva. De ennek már 1 éve😊 Azóta szintén futok ha van időm, igaz sokkal ritkábban van mint tavaly(mivel 8-os voltam, felvettek a számomra tökéletes középiskolába, szartam a 2. Félévre😁) Azt tanácsolom neked hogy kezdj el futni! Ne aggódj ha először nem fog menni(nekem sem ment)...Fokozatosan építs! Nem kell egyből 3km-en hajtani! Amennyit tudsz annyit futsz. Idővel majd meglátod hogy fejlődni fogsz, csak ne add fel! Ha stresszes vagy a futás nagyon jó módja a stressz levezetésére. A legjobb érzés mikor futás után a tüdőd kitágul, és feszabadul, futás után meglátod hogy egy jó egészséges érzés fog eltölteni.😏 Mielőtt nekifogsz szerezz be egy jó cipőt, és nagyjából Ennyi..
2016. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja meg a legfontosabb, ha keményen és rendszeresen futsz izomlázra számíthatsz, ami valljuk be nem a legjobb érzés, főleg ha arra is ráeddzel. Pihenőnapokat tarts, főleg ha nagyobb mértékű izomlázad van! Vizet sokat igyál! Illetve a nyári melegben ha nem bírod akkor próbáld meg reggelre(délelőttre) vagy délutánra tervezni a futást. Sok sikert kívánok neked, remélem sikerül megvalósítanod a terved!😘 Üdv: Egy 16 éves lány😊
2016. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ne felejts el olyan alkalmazást használni amivel le tudod mérni hogy az adott távot mennyi idő alatt futottad le. Ilyen alkalmazások már vannak telefonra is, nem muszáj ilyen karórát venned. Meg jó az is ha zenét hallgatsz😊
2016. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.😊
2016. máj. 30. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!