Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyáron rendszeres sport...

Nyáron rendszeres sport mellett tényleg meg kéne inni naponta 4-5 l vizet?

Figyelt kérdés
Átlagosan napi 2,5 - 3 liter vizet iszom. Mellé 3x 2 dl kávét. Ha megszakadok sem tudok többet inni, és van, hogy 15 percenként kell pisilnem így is. Heti 3 alkalommal járok személyi edzőhöz ( 2 hónapja kezdtem ), mellette itthon szoba biciklizem, és nagyon sokat sétálok. Az edzőm azt mondta, hogy a nyári melegben emellett az életmód mellett napi 4-5 liter vizet kéne inni. Van köztetek olyan, akinek ez sikerül? Szerintetek egy idő után hozzá tud szokni a szervezet, és nem kell olyan sokszor wc-re menni?
2016. máj. 30. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak a saját személyes kis véleményemet s tapasztalatomat mondhatom el, ez nem tuti, hogy neked bármit segít.

Sosem érdekeltek az ilyesmik, amúgyis jó szomjúságérzetem van, nem kell foglalkoznom az ivással külön.

A nyár még nem számít, inkább ha kint vagyok a napon, mozgok, ésatöbbi. Egy klimatizált vagy egyszerűen hűvös házban nyáron se kell sokkal több. A mozgás persze növeli a folyadékigényt, én amúgyis könnyen túlmelegszem tőle. Edzés körül rengeteget iszom :) Az étrend is sokat befolyásol, s persze a vízbevitel elég nagy része jöhet ételből. Nem nehéz több liter vizet bevinni a rizzsel, zöldséggel, gyümölccsel, ha az ember étrendje s ételeinek víztartalma olyan...


A wc-re járkálás emberfüggő, ebben sajna nem tudok segíteni. Én 4 liter mellett is ritkán megyek, s nem hiszem, hogy hatalmas lenne a húgyhólyagom, valami más oka lehet, de ehhez nem értek.

A megfelelő hidratálás igen fontos, de nem hiszek a 4-5 literben extra körülmények nélkül. Nem tudom, mennyit vagy milyen melegben s mennyire intenzíven mozogsz, mennyit izzadsz ésatöbbi. Azért az alapján, amit írsz, sok vízre van szükséged, de nem feltétlenül olyan rengetegre, amit az edző mond. De ezt nem tudhatjuk.

2016. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bevallom, eszembe sem jutott, hogy ételekkel is rásegíthetek:)
2016. máj. 30. 12:01
 3/11 Andi80018 ***** válasza:
Hát, ha ötöt nem is, de négyet mindenféleképpen, főleg ha kávézol is. Én itthon is folyamatosan iszom a vizet. Ihatsz teát is, nem kell feltétlenül vizet inni csak.
2016. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez ennél jóval összetettebb, izzadás közben nem csak víz távozik, hanem elektrolitok is rendesen... Egy felnőtt embernek hivatalosan kellene 20kg-onként 1 liter víz... Tehát nekem a 80kg-ommal télen nyáron meg kell innom napi 4 litert... Természetesen sportolás közben ez bővülhet, nyáron van, hogy 8-9 litert is igénylek naponta... Na a gondok itt kezdődnek ugyanis ilyen folyadék csere mellett, ha elektrolit utánpótlás nincd, annak vízmérgezés lesz a vége, ami egyáltalán nem egy kellemes dolog...
2016. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es, te jó ég! Ilyen van, vízmérgezés? Tehát a víz már kimossa a szükséges anyagokat, vagy ezt hogyan kell érteni?
2016. máj. 30. 14:25
 6/11 Andi80018 ***** válasza:
Jóvan, ne paráztasd már itt az embert ilyen szélsőséges dolgokkal, nem lesz semmi baja, ha napi 3 -4 l folyadékot megiszik. Más kérdés a zöld tea, vagy egyéb vízhajtók. A zöld teából max 2-3 dl lehet egy nap meginni. Normálisan kell multivitamint bevinni, és nem lesz gáz.
2016. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én simán megiszom zöldteából 2 litert, ha kedvem van hozzá. Ha ettől meghalok, hát legyen. Komolyan már... :D

Bár mostanában inkább 2 liter kávé megy :) Amúgy folyadékbevitel az is, nekem senki se mondja, hogy egy teáskanál kávé semmissé tesz egypár deci vizet (persze így is iszom vizet literszámra).

Valamit be kell vinnem, ha már szálkásítok s keveset eszem, nekem a kávé a mankó, néha a tea. Plusz finom. S nem élénkít, így kevéssé aggódom miatta.

2016. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andi80018 ***** válasza:
Hát én amikor fél litert ittam a kínai puskagolyó teából, konkrétan elkezdtem émelyegni, úgyhogy abba is hagytam. Nem kell olyan sok, nincs értelme egyébként sem.
2016. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


nem paráztatni akarok senkit, nekem már volt benne részem, 32 fokos melegben egyszer csak ledőltem a bringáról azt se tudtam hol vagyok, hánytam folyamatosan, meg míg kiértek a mentősök néhányszor elájultam... az volt a mázlim, hogy nem a semmi közepén lettem rosszul, hanem Pákozd közepén.

2016. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Tehát a víz már kimossa a szükséges anyagokat"

izzadás közben elektrolitokat vesztesz + a veséidnek is az a feladatuk, hogy megszűrjék a véredet, a pisivel rengeteg elektrolitot vesztesz, a veséid 2-3 percenként szűrik le a teljes vérmennyiségedet... ha nincs utánpótlás gyorsan kiürülnek a szükséges anyagok.

2016. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!