Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy futhatnék gyorsabban?

Hogy futhatnék gyorsabban?

Figyelt kérdés

60 méteres futást gyakoroljuk de én mindig 11-12 másodperceket futok hogy lehetnék gyorsabb?

14|l


2010. ápr. 11. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
sok gyakorlással
2010. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok sprinter és annyira nem értek hozzá, de annyit azért tudok pár ismerőstől, hogy az edzésük nem csak a céltávra gyakorlásból áll. Valamennyit ők is futnak lassabb tempóban hosszút mint a hosszútávfutók, egy alap erőnléthez, aztán domboznak, ami erősíti a lábukat és javítja a futómozgást, valamint kondiznak felsőtestre egy keveset, mert nem csak a lábon múlik a sebesség.
2010. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a kondicíó, hanem a futás helyessége is fontos.

Mikor futsz akkor a hátad legyen egyenes és a mellkasodat "tedd ki".Továbba pedig ne mozgasd a felső testedet, hanem csak vállból a kezeidet amilyen gyorsan csak tudod.A lábaidat mikor futsz szinte addig ereszd hátra míg a sarkad eléri a combod/feneked.

Remélem segítettem.

2010. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:]
2010. máj. 6. 18:50
 5/8 anonim válasza:

én 60m-t 7 mp alatt futottam le,de én mindig is úgy edzettem ,hogy csak sprint 1folytába,ha pl suliba fociztok vagy valami más játékot(amibe futni kell) játszotok akkor ott is csak sprint,tudom én is el fáradok egy idő után akkor le lassítok kocogok csak és utána megint sprint,hidd el meg lesz az eredménye,érezni kell az erőt a lábaidban,az újaidat feszítsd be és legyen egyenes,a karod csak előre és hátra mozogjon(és ne kapálózz)a kezed és a lábad szinkronba legyenek,ahogy bírod a kezeddel is húzni kell magad,lábnál még az a lényeg ,hogy minél többet tudj lépni minél kevesebb idő alatt.Ha ezeket be tartod minden okés lesz :)


Ámokfutó

2010. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Már Kozsó is irkál.
2010. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy fogok edzeni, hogy elmegyek futni, és 100m után 50 m sprint, és igy talán jön állóképesség is :)
2010. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A focibírókat is így edzik-100 m 50 séta-.Eleinte egész kellemes, aztán 15-20 kör után már behalsz, már ha focipálya körül futsz.De tényleg használ, én már csak tudom, tapasztalat, ezerszer gyorsabban futok, 1 év alatt-hogy csak hétvégente futok így 3 órát- 3 percet javult a hosszútáv futó eredményem.Rövidtávmérés még nem volt.Sok sikert!

L15

2010. máj. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!