Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak, majd erősödjek...

Hogyan fogyjak, majd erősödjek meg a nyáron?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, itt a nyár, vége az iskolának, fordíthatok időt magamra is.


180 cm vagyok, jelenleg 84 kilóval. Ősszel még 100 kg fölött voltam, azóta ezt leadtam, viszont nem úgy, hogy sportoltam, hanem simán kevesebb hízlaló kaját ettem. Nem azt mondom, hogy egészségeset, csak kevésbé hízlalót.


A nyáron ezen is változtatni akarok, le akarok még fogyni 75-80 közé, utána izmosodni is akarok.


Edzőterembe nem tudok járni, nagyon messze lakom a legközelebbi várostól, ahol van kondi, szóval itthon és a faluban kell valamit kezdenem.


Tudtok mondani jó ötleteket, hogy hogyan legyek edzettebb? Lehetőleg a fogyás részhez olyan mozgás kéne, ami hatásos, de annyira nagyon nem megerőltető, mert súlyomhoz képest még mindig gyenge vagyok, húzódzkodni egyáltalán nem tudok például.


Itthoni kellékek: 1 db 7,5 kg-os súlyzó. Ennyi, más nincs :D


Plussz kérdésként még ide teszem, hogy tudnátok-e ajánlani valami jó étrendet, mert a mostanim elég "random", és az étrend mégis az alapja az egésznek.



2016. jún. 4. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak az edzés részében tudok tanácsot adni.

Eszközök nélkül végezhető legjobb edzés az a saját testsúlyos (fegyenc,street workout) és a futás.Emellett szerezhetsz egy ugrálókötelet, lehet, hogy gyerekesnek tűnik de hidd el , ha aktívan edzel vele, nagyon kemény tud lenni pl: próbáld meg az gyakorolni, hogy kétszer pörgeted át magad alatt.

Ezenkívűl ajánlom a tabata crossfit edzést ami egyszerre a legjobb zsírégető és a legaktívabb sajáttestsúlyos edzés. Ha az utóbbi részletesebben érdekel (TABATA), akkor írj nyugodtan és küldök akár konkrét edzéstervet is (ha kell)!

2016. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keresel két erős vasrudat, lehetőleg rövidet vagy egy nagy hosszút, a végére meg öntesz betont és kész a súlyzó. Leejteni nem szabad, mert széttörhet. Aztán ott a fekvőtámasz, van belőle ezer féle. Elsőnek a sima fekvő menjen normál, vállszélességű kéztartással. Keress rá a Fegyencedzésre torrent oldalon és töltsd le. Meg olvasd el még a Sárga Kapszulát. Reggel mehetsz futni, ugálókötelezhetsz, ezek jók zsírleadásra. Persze étrend is kell mellé, ezért írtam a Sárga Kapszulát, ami ingyenes, nem is kell letorrentezni. Súlynak meg kb. minden jó ami elég nehéz. Ha van erdő, akkor keresel egy farönköt, azzal már lehet guggolni, stb. Köveket is lehet emelni. Csak az erődhöz megfelelőt válassz.
2016. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, de a mennyiségekkel, vagy időtartamokkal kapcsolatban kérdésem van még mindig. Annyira nem alap dolog nekem a sport, hogy nem tudom miből mennyi kell... Csak futásnál láttam, hogy 40 perc - 1 óra futás kell minimum kb, ami nálam szerintem egyenlő a lehetetlennel, mert 5 perc alatt kifulladok bőven...


Ami a fegyencedzést illeti... Írtam, hogy olyan kéne, amihez nem kell már eredetileg egy tanknak lenni, mivel sokkal alapvetőbb gyakorlatokkal is bajom van. Amíg más megcsinál 30 húzódzkodást, nekem nem megy 1 se, amíg más kinyom 3 perc alatt 100 fekvőtámaszt, nekem megy 10-15 egy húzóban. Fegyencedzés még odébb van.. :D

2016. jún. 8. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!