Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kéz/marokerősítés. Folyamatos...

Kéz/marokerősítés. Folyamatos munka, vagy pihentetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nő vagyok, gyenge női kezekkel, mégis gitározni szeretnék.

Játék közben elég hamar eljön az a pillanat, ahol begörcsöl, fájni kezd a bal kezem, főleg a hüvelykujjam körül.

Mostanában Dynaflex gyroval erősítek, plusz folyamatosan, de megszakításokkal gyakorlok.

Ha érzem, hogy fáradok, leállok pihenni, majd megint húzom, amíg még megy.

Mindez szép és jó, de egy idő után mindig eljutok arra a pontra, amikor már ébredéskor érzékenyek, fájdogálnak az ujjaim - fura érzés, izomláz lehet? -, olyankor legalább egy napot állnom kell, mert egyre nehezebben, és rövidebb ideig boldogulok.

Kezdem úgy érezni, a jelenlegi rendszer nem célravezető.

Ha izomfejlesztés szempontjából nézzük, mivel folyamatosan ugyanazokat az izmokat zúzom le, gyakorlatilag teljesen elmaradnak a pihenőnapok, de mégiscsak naponta gyakorolnom kellene.


Nos, ti hogyan osztanátok be, hogy a lehető leghatékonyabb legyen az erősítés?


2016. jún. 6. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked egy gyenge marokerősítő gumi kell kezdésnek és próbálgasd időre tartani.
2016. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de a kérdésem nem ez lett volna :)

Teljesen mindegy, hogy mivel erősítek, ha egy idő után bekrepál a bal kezem. Nem kell hozzá semmi eszköz, elég, ha gyakorlok.

Ezért reménykedem benne, hátha valaki nálam jártasabb marokerősítésben: hogyan érdemes leosztani a napi gyakorlást (edzést) úgy, hogy ne terheljem túl a kezem?

2016. jún. 6. 16:36
 3/11 A kérdező kommentje:
És nyilván erősödjön, az lenne a cél, hogy minél tovább bírjak játszani :)
2016. jún. 6. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:

gyakorolj sokat,és majd hozzáerősödik a kezed. nem megy egyik napról a másikra.


hiába csinálsz mindenféle gyakorlatot, a játéktól fog megerősödni...

2016. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Specifikus terhelés lehet ez, valószínű egy idő után megszokod. Kb. mint a fizikai munkások is hozzáerősödnek az adott munkához. Néha nem árt pihentetni szerintem.
2016. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva, 3 éve ez megy. Nagyon kötöttek az izmaim, nehezen boldogulok vele.

Eredetileg csuklóból sajgott az egész kézfejem, most már csak a hüvelykujjam vacakol.

Hiába a sok gyakorlás, pihenőnapok nélkül valahogy nem tudom úgy beosztani a dolgot, hogy legyen ideje regenerálódni is az izmaimnak, így inkább fáj, gyullad, minthogy erősödne.

Reméltem, hogy van valaki, aki tud erre készíteni "edzéstervet", de akkor majd körülnézek angolul a neten, általában úgy szoktam választ találni a kérdéseimre.

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. jún. 6. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs oktató vagy hozzáértő aki tudna segíteni?
2016. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

gitároztam én is pár évet.

az első,hogy az ujjakban nincsenek izmok,az alkar izmai mozgatják őket távirányítással úgymond,úgyhogy az biztosan nem izomláz.

az erősítés meg inkább árt ha gitározol,mert merevíti az ujjakat.

pont fordítva lenne érdemes.

teljesen lazává és görcs mentessé kellene tenni az ujjaidat a gitár tartásodat.

valószínűleg azért fáj mert merev vagy és erőből akarod megoldani,nem pedig ügyességből és lazaságból.

csinkung golyókat vegyél és azokat görgesd a kezedben jobbra és balra is,de ne erőből,hanem ügyességből teljesen lazán.

és a skálást is folyamatosan gyorsítsd be nem egyből,ehhez jó a metronóm.

kényelmes ütemről indítasz és gyorsítod 2-3 percenként.

ez ugyan az mint az edzés előtt a bemelegítés így lesz ideje az ujjaidnak is bemelegednie,ellazulnia.

2016. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*skálázást
2016. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem a skálázással, egyebekkel vannak gondjaim, a gyorsaságom megvan, hanem barréval leginkább, vagy ahol tényleg rá kell fogni a nyakra.

Mivel a hüvelykujj-párnám fáj, ott pedig már húzódnak a tenyér izmai, izomláz lesz az.

Az erősítést Dynaflex gyroval végzem, pontosan azt teszi, amire szükségem van.

A megoldást viszont megtaláltam: rossz a vérkeringés a kezeimben, így minden kézmosásnál váltott vizet használok.

Elfáradni nyilván elfárad, de azóta egyszer sem fájdult meg.

3 kézsebész, és jó pár doki kellett hozzá, hogy magamtól rájöjjek. Eszméletlen.

2016. jún. 10. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!