Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen lovas munkák vannak?

Peprocisz kérdése:

Milyen lovas munkák vannak?

Figyelt kérdés
Mindenféle érdekel ami lovakkal, esetleg állattenyésztéssel kapcsolatos. És az is, hogy milyen egyetemen/főiskolán vannak ezzel kapcsolatos képzések. Hány évig tart a képzés? Milyen tantárgyak kellenek hozzá?

2016. ápr. 25. 18:19
 1/3 anonim válasza:
Az agrár szak nem rossz, bár nem csak lovakkal foglalkozó irány, de a lovazást tartsd meg hobbinak, mert abból nem lehet megélni!! Tudom, kevés olyan szakma van, amivel meglehet, de a lovazással abszolút nem! Tapasztalatból beszélek, tehát nem csak hébe-hóba, ami épp jön. Már 20 éve megmondta egy lovas barátunk, hogy hobbinak jó, de megélhetésre nem alkalmas...és ez volt 20 éve..akkor képzeld el most..
2016. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Egyik ismerosom beteg gyerekeket lovagoltat,es igy fejleszti oket.

Nem tudom pontosan mi a szakma neve de sztem lovas pedagogus vagy valami ilyesmi.

Ezt tenyleg nem tudom

2017. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
lovarda vezető (ha jó alaptőkéd van), lovász, lovas kultúra oktató (a Semmelweis Sporttudományi karán) munkalovas, belovagló, lovasedző (szakáganként), lovas rendőr (vagy polgárőr, de ez inkább önkéntes alapú), állatorvos (lovakra specializálódott), lótenyésztő, patkoló kovács, eladó lovas szaküzletben, lómasszőr (már ilyen is van), lovas turizmus (úgy értem idegenforgalomban lovas panzió vezetése), lovas gyógytornász vagy terapeuta (gyógypedagógus vagy gyógytornász diploma után), lovas oktató vagy lovastúra vezető (ezeket nem ajánlanám, így önmagukban semmit nem érnek), cirkuszi előadó, lovas színház, akadályépítő mérnök (mérnöki vagy kertészmérnöki munka nagyobb versenyekre, főleg military szakágban), lovas felszerelés gyártó (pl. bőrdíszműves/szíjgyártó...), lovas fotós, sportújságíró (lovas témában). Hogy hol lehet ilyen irányokban tovább tanulni, annak nézz utána magad.
2017. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!