Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérjeport milyen esetekben...

Fehérjeport milyen esetekben ajánlott fogyasztani?

Figyelt kérdés

Már február óta rendszeresen edzek és több helyen is olvastam, hogy nagyon fontos a megfelelő fehérjefogyasztás, viszont azt nem tudom, hogy az én élet/edzésvitelemhez szükséges-e ezt fogyasztani?


Jelenleg: Hetente általában 4 vagy 5 napot edzek, így 2-3 alkalommal futok, 1-2x súlyzós edzést végzek és 1-2x aerobikozok.. Általában hangulatomtól függően varriálom az edzéseket.


Szükségem van ilyen edzésintenzitás/ edzésformák mellett fehérjét fogyasztani? Vagy ez nem minősül olyan mértkűnek, hogy indokolt lenne?


Ha javasoljátok a fogyasztását, akkor mire kell ügyelnem? Milyen hatásai lehetnek? Jelenleg (L/24) 174 cm és 58 kg vagyok, sem a fogyás, sem pedig a hízás nem célom, elsősorban csak formásodni és feszesedni szeretnék!


Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2016. jún. 8. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, kajával mennyit viszel be, ez csak étrendkiegészítő.

Ha étellel beviszel napi 120 gramm fehérjét, akkor nincs szükség fehérjeporra.

2016. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam! :) Köszönöm.


Számolom a kcalt és a makrotápanyagokat is vezetem. Így a statisztikám szerint átlagosan ennyit fogyasztok:


Energiabevitel: 1403 kcal/nap

Tápanyagbevitel

Fehérje: 84 g/nap

Zsír: 60 g/nap

Szénhidrát: 130 g/nap

Folyadékbevitel: 1.9 liter/nap



Ha megemelem a fehérjefogyasztást 120 g-ra akkor annak mi lesz a hatása?

2016. jún. 8. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Izmosodni szeretnél.

Namármost ehhez a fehérje egy fontos építőanyag. Súlyzós edzésnél az izomban mikrosérülések keletkeznek, regenerálódáskor ezek hegesednek, és mellettük épül az ú izom, de ehhez tápanyagra van szükség. Mondjuk ehhez nálad összességében kevés a bevitt tápanyag.

Ennyi tápanyag mellett a fehérje annyit tesz, hogy védi a meglévő izmokat.

2016. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vera amit utoljára írtál az nem igaz. napi kilónkénti 2 gramm fehérje az ami már biztos elég az izmoknak, teljesen egyénfüggő, hogy ki mennyivel fejlődik, ismerek olyat aki a 90kg-ja mellé napi 100grammot visz be és fejlődik 3 év edzés után is és nem a 38-as kar szintjén van.

A kérdező kilónként 1.5 grammot visz be, ennyi simán elég lehet neki, nem azt mondom, hogy ennyi mindenkinek elég és mindenki fejlődik ennyivel de nagyon sokan igen és ennyi fehérje neki már nem a stagnálási szint.

2016. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vizet sem eleget iszol.

0,4l/10kg+edzéshez növelt adag.

Legalább 3 litert innod kellene.


Rengeteg betegség és hátrány származik a kiszáradásból. Az agyad is roszabbul működik víz hiányában.

2016. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. De a kaját is beleszámolod?Kajával kb 0,5-1 liter folyadékot viszünk be
2016. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kávé és alkohol vízhajtó hatású.
2016. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a levest.

Gyümiben és más ételekben ha kifacsarom azokat nincs számottevő folyadék.


Ha már ott tartunk. Magas páratartalmú környezetben 1-2 deciliter vizet spórolunk meg,míg szárazban ez visszájára fordul.

2016. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre még nem tisztázódott le bennem, hogy kell-e valamennyi fehérjét még fogyasztanom?! :)


Nepi kb 2 liter vizet fogyasztok, ez valóban tűnhet kevésnek, de ez csak a vízfogyasztásom ( a reggeli smmothie és a leves nincs beleszámítva) és egyébként abszolút nem iszok kávét ( koffeinérzékeny vagyok), és csak nagyon ritkán borozok, de tény, hogy mostanában kívánom is a sok vizet. :)

Így is már lassan azt érzem, hogy egész nap csa iszok és iszok, hogy lehet 3 litert meginni?? Ez durva :)

2016. jún. 8. 14:33
 10/11 anonim ***** válasza:

#4: Igen, ez a fehérje elég lehet az izmosodáshoz, de az össz tápanyagbevitel (beleértve a zsírt és a szénhidrátot is) már nem.

Már pedig a test kompozíciójának változtatásához is kell tápanyag.

2016. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!