Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy egy...

Honnan tudhatom, hogy egy online edzésterv mennyire jó, illetve hogyan állíthatnék össze sajátot?

Figyelt kérdés
Viszonylag keveset találtam a neten, és úgy érzem, amit elkezdtem, az nem is rám van szabva. Én meg sajnos egyáltalán nem értek a szakmai részéhez, próbálok utánaolvasgatni, de nem tudom hogy lenne jó. Esetleg van itt valaki, aki tud ebben segíteni, vagy megosztaná velem a saját edzéseit? 6 hónapja futok heti 4 alkalommal, előtte is szoktam, csak abban nem volt semmi rendszer. Egy félmaratont futottam.

2016. jún. 10. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az edzésterv attól függ, hogy mi a cél. Ha pulzust akarod letolni, akkor sok hosszút kell futni alacsony pulzussal, ha sebességet akarsz növelni, akkor többet kell résztávozni, aztán csökkenteni a pihenőidőt, és/vagy növelni a pihenő sebességét. Van még a fartlek, én azt kedvelem a legjobban, mert elég esetleges, hogy mikor milyen iramban futsz, szóval rugalmasan lehet igazítani mondjuk a terephez, stb. Ha komolyabb edzésterv kell, akkor keress valakit, aki atlétikával foglalkozik, aztán kérd meg, hogy csináljon neked egy edzéstervet.
2016. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezzel sokat segítettél. Még annyit tudsz mondani, hogy az baj, ha minden edzés 30-50 perces és a hosszú futás sem sokkal több egy óránál?
2016. jún. 11. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi a cél. Ha félmaratonon akarsz indulni, akkor szerintem heti 1x érdemes 15-18k-t is futni előtte, hogy szokd a távot, és ne fáradj el a végére. Ha rövidebb távon akarsz indulni, akkor teljesen jók ezek az edzés idők. Én heti 2-3x futok most 10-20k-t, vagy nagyon ritkán résztávozok, ha éppen olyan kedvem van. Szerintem nem kell annyira véresen komolyan venni, mert hamar belefásulsz. Régebben csináltam én is ilyen tervezett edzéseket pár évig futó klubbal. Ha neked ilyesmi kell, akkor keress egy komolyabb, mondjuk egyetemi klubbot, ott már jobb helyeken van kész edzés terv, nem kell magadnak megcsinálnod.
2016. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!