Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Máday Norbert féle Wing Tsun,...

Máday Norbert féle Wing Tsun, vagy Juhász Zoltán féle Wing Chun?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik az, amelyik utcán önvédelemre használhatóbb, keményebb? Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy egy edzés erőnléti szakasza mennyire kemény? nem vagyok puhány, de eü okokból csak a saját tempómban és módszeremmel tudom az erőnlétet szinten tartani/fejleszteni, és vannak gyakorlatok, amiket nem végezhetek (pl ugrálás).

2016. jún. 10. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

ami kungfu edzést láttam egyiken sem volt erőnléti szakasz,mint mondjuk küzdősport edzéseken az ugrókötél,zsákolás,árnyékolás hármas.

küzdelem sem volt az edzéseken,ezek alapján miszerint nincsen kardió terhelés és nincsen küzdelem nem nevezhető keménynek és ezek nélkül nem is készíthet fel rendesen valós önvédelmi helyzet megoldásra.

de a keresést leszűkítheted egyszerűen.

lemész a választott edzésre és ahol nincsen zsákolás meg küzdelem oda nem mész többet.

2016. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 aikiboxer ***** válasza:
90%

"lemész a választott edzésre és ahol nincsen zsákolás meg küzdelem oda nem mész többet"


+1 küzdelem nagykesztyűben, fogvédővel

2016. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! A gond az, hogy éppen ilyen edzést keresek. Van egy szívbillentyű problémám, ami miatt nem igazán követhetem a keményebb edzések menetét, és nem hiszem, hogy bárhol elvállalnának egy könnyített kategóriában. Régen judoztam, illetve boxoltam, és igyekszem fenntartani a magam erőnlétét (kondi, bringa, itthon zsákolás), viszont hiányzik a közeg, a technika és a szellemi-kulturális háttér, amit a (küzdősport) ad. Szívem szerint kempoznék, de ha szólok a dologról, akkor tuti nem vállalnak, ha nem szólok, az meg rizikós. Kung fu-nál be merném vállalni, hogy nem szólok, ha nincs erőnlét. Dokihoz egyelőre nem megyek, tehát az kizárva, hogy orvostól kérjek tanácsot/igazolást - mint kiderült, amúgy sem tudnak szrt sem.
2016. jún. 10. 22:53
 4/12 aikiboxer ***** válasza:
100%
Miért nem mész akkor aikidózni? Ott teljesen a saját tempódban edzhetsz.
2016. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos csattannom sem szabad a földön (magyarul nem dobhatnak). Futás-ugrálás-földre vetődés kilőve. Fekvőtámasz, sparring nem gond.
2016. jún. 10. 23:19
 6/12 aikiboxer ***** válasza:
100%
Aha. Kendo vagy kali/escrima?
2016. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kendo annyira nem érdekel, inkább valós szituációkra készülnék fel. Viszont a kali/escrima nagyon jó ötlet. Rövid ideig jártam JKD-ra, aminek volt egy kick-box jellegű, és egy trapping része. A trapping a wing chun-ból származik, és akkor elég hatásosnak találtam, főleg a kick-box-szal kombinálva. Az edző csukott szemmel lenyomott mindenkit. Sajnos a terem messzebb költözött, és akkor nem is folytatta a JKD edzést, viszont most nézem, hogy újra megy a JKD, és mellette oktat Kali-t és Silat-ot is. Lehet elkezdek hozzá járni megint, vele meg tudtam dumálni anno, hogy hadd eddzek a saját tempómban! Köszönöm szépen az ötletet!
2016. jún. 10. 23:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem eljött az a nap, hogy a karatét tudom ajánlani valakinek :D
2016. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hehe, ezt hogy érted utolsó? Háát, nem akarom a karatét lehúzni, de akkor már lehet, hogy inkább itthon zsákolok egymagam :) Egyébként mint társaság, kultúrkör, értékrend, szabályrendszer, vizsgázás, stb lehet, hogy nem is rossz ötlet, hiszen pont ez az ami hiányzik, mellette meg gyakorlom magam, amit eddig tanultam. Egyébként karatéban is megy az ugrálás sajnos.
2016. jún. 11. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont ilyesmire gondoltam :)

figyelj, ezer%, hogy meg tudod beszélni bármelyik klubbnál az edzőkkel, hogy te a gyakorlatok egy részét kihagyd, ez alap dolog, még tiszteletreméltóbb, hogy nem otthon a szobában sírsz egy monitor előtt, hanem eljársz edzeni. Sok sikert és kitartást !

2016. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!