Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Légfegyvert, amely 7,5 joule...

Macilaci60000 kérdése:

Légfegyvert, amely 7,5 joule alat van, vásárolhat 18 év alatti is, vagy csak nem kell hozzá engedély, amennyiben 18 fölött vagyok? Hobbi célból kellene l, de nem jepenleg nem vagyok bent sportlövész egyesületben.

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem mert még egyetlen webshop ÁSZF-ében sem volt bent egyértelműen. Az is érdekelne, hogy a gumilövedékes fegyverek milyen kategóriába tartoznak.
2016. jún. 24. 22:17
 1/3 kovpet ***** válasza:

Légfegyver szabadon vásárolható és tartható 7,5J alatt. Fölötte lőfegyver, ugyan az a jogi kategória mint mondjuk egy rombolópuska.

Használni (csak sportcélra, céllövészetre szabad) 18 év alattinak felnőtt felügyelete mellett jogszerű.


A gumilövedékes fegyverek nem alkotnak külön jogi kategóriát. Lehetnek gáz-riasztók vagy muzeálisok, a kialakításuktól és a vizsgáztatásuktól függően.


A jogszabályokat nem ÁSZF-ekben érdemes keresni :)

Amúgy a vonatkozó jogszabály a 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről.

2016. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi: )

Az aszf et csak azert irtam mert nem tudom mi a neve az ilyeneknek, ezt meg sok helyen látom és gondoltam h vmi hasonló is benne lehet xxD

2016. jún. 26. 23:55
 3/3 anonim válasza:

a gumi lövedékes fegyver önvédelem . 18 év alatt nem lehet olyat venni :D de ha 18 már elmúltál akkor engedély nem kell csak ha 7,5 j felett van .

(akkor szügséges lenne vadász engedély de nem kérdezi meg senki hogy van e engedélyed )

2016. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!