Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó görkorcsolyát ajánlanátok,...

Jó görkorcsolyát ajánlanátok, fiatalok?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban szeretnék a 10 éves lányomnak. Nektek melyik vált be?

Köszi:)


2010. ápr. 13. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjetek el együtt a Hervisbe. Konkrét márkát nem tudok mondani, de tudok tanácsot adni, hogy mi alapján válasszatok. :) Ne legyen benne túl sok műanyag (tudod, van az a tipikus Tescos kori 3-4000 ft-ért, ami műanyag meg kis szivacs, na, olyan ne legyen [konkrétan erre gondolok, csak nagyon pici a kép: [link] Váltott csatolású legyen, fűzős és csatos, vagy csak fűzős. Ha csak csatt van rajta, akkor balesetnél könnyen törik a kori a csattok mentén. ABEC 3-asat vagy 5-öset ajánlok. Én ABEC 5-össel tanultam. Ezek a számok azt jelzik, mennyi erőkifejtéssel gurul. Minél kisebb a szám, annál nagyobb erőt kell kifejteni. A 3-as megerőltetőbb, az 5-ös könnyebben siklik, könnyebb vele gyorsan menni. Egysorosra szavaznék, a kétsoros nem igazán jó és adja vissza az igazi kori-élményt. A váz, amiben a kerekek vannak, lehetőleg fém legyen, az strapabíróbb. Érdemes 2 számmal nagyobbat venni. Hidd el, nem zavaró, hogy kicsit nagy. Ne sajnáld a 10.000-15.000-20.000 ft-ot, mert gondolom fontos neked a minőség. Megéri befektetni a korira. Lesz aki megtanítsa a lányod? Mert csak akkor vágjatok bele, ha van. Sok sikert. :) Ha van még kérdésed, szívesen megpróbálok rá válaszolni.
2010. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt a jó link: [link]

Bocsi.

2010. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
sportsarkon nézz körül(googlében ) meg az aktivsporton, drágát akarsz vagy olcsót?
2010. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
[link] lányom ilyennel kezdett,9 évesen,majd kapott egy nagyobb oxelot,23 000 ft-ért,ez a márka nagyon jó.a kerék legyen minél nagyobb,lehetőleg 4 db,és gumiból legyen,
2010. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző.:

nekem olyan van mint amit mutattál:D

nekem bevált:)szerintem arra pont jó,hogy néha elmenjek korizni.:D

13/L

2010. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó ötletet az elsőnek:)

Várom még a további válaszokat is!


Mindenkinek köszi, aki írt!

2010. ápr. 16. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ABEC7-es kerék van benne, krómcsapágyak... nekem nagyon bevállt. A márkája nem jut eszembe, de 10,000 Ft volt. Ja és alumínium.
2010. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Látom, sokan jönnek az ABEC számokkal, meg ilyesmikkel.


10 éves gyerek, aki még csak most kezdi, nem fog tudni úgy gurulni, hogy ezt érezze! Ugyanis csak nagy sebességnél lehet érezni a csapágyak különbségét... Pl ha sok kilométert mész, átlag 35 km/h sebességgel... felesleges erre figyelni most, és később is egyelőre.


Kezdő korisnál két szempont van: kényelmes legyen a cipő, tartsa jól a lábat (ebbe beletartozik az is, hogy a csatok és sín helyzete jó legyen) és a kerekek gumiból készüljenek! Neki még teljesen mindegy, hogy puha, vagy kemény gumi, a kemény jobban gurul, és tartósabb, viszont az út egyenetlenségei jobban is rázzák.


Arra figyelj, kérdező, hogy bokánál lehessen rögzíteni a korcsolyát, és a lányod lába ne dőljön erőteljesen befelé. Nem kell drága korit venni egyből, elég egy olyan 10-15 ezer körüli is elsőnek. De ha sok pénzed van, akkor elmehettek a SkateWorldbe. www.skateworld.hu Most épp vannak akcióik is, a Powerslide fitnesz tökéletes márka a kezdők számára :)


Én amikor tanultam korizni, olcsó, műanyag vackaim voltak, aztán 10ezer forintos Active, majd jöttek a 40-ezer forintos korik. Ma már 65ezresekben gurulok, a másik is jó lenne, csak már nagyon kevés a tudásomhoz...


Szóval kezdő korcsolyázó számára nem kell semmi különlegeset venni, cska legyen kényelmes, és guruljanak a kerekei, ne kelljen erőből tekerni :) Jó szórakozást!


u.i. beírathatod koris iskolába, vagy magától is tanulhat. Legjobb, ha valamelyik barátjával közösen jár le, vagy hozzácsapódik olyan gyerekekhez, akik már tudnak egy kicsit jobban. Így egymást is inspirálhatják :)

2010. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem kislánynak még nem érdemes nagyon minőségi korit venni, mert kinövi úgy is. vagy vegyetek állíthatót!
2010. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!