Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni mozogni,...

Szeretnék elkezdeni mozogni, eddig egyáltalán SEMMIT, nem mozogtam. Hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos, 5-10 kg felesleg van rajtam, ami nem zavar. Az már sokkal inkább, hogy sokat vagyok beteg és mindennap fáradt vagyok. Tudom, hogy ez amiatt van mert mozgásszegény életmódot élek.

Neki indultam ennek az első 5 km-em című dolognak, nem ment. Az első húsz perc sem, bemelegítéssel semmivel. Dohányoztam, most már egyre ritkábban, a tüdőm az teljesen össze van szűkülve.

Az alatt, hogy semmit nem mozogtam soha, az alatt tényleg az értem, hogy SEMMIT. A gimi négy évében tesire sem jártam, felmentésem volt, vagy nem mentem be gyógytornára. Nagyon kis ügyetlen vagyok, általánosban meg folyton cikiztek, és nem mertem mások előtt mozogni.

Most ott vagyok, hogy legyőzném ezt a félelmemet, már csak a testem makacsolja meg magát.

Aki ért hozzá, hogyan álljak neki? Mi az amivel egy ilyen helyzetben lehet kezdeni, és nem érzem azt egyből, hogy erre soha nem leszek képes? Nagyon várom a válaszokat!

19/L



2016. júl. 1. 21:49
 1/4 anonim válasza:
Megnéztem az első 5km-emet, erre gondoltál? [link] Ennek alapján el tudnád kezdeni. Ha nem megy az első nap sem, akkor könnyíts rajta nyugodtan, kevesebb ismétléssel, vagy hosszabb sétákkal. És akár egy hétig is nyugodtan csináld ugyanazt az edzést. Aztán, ahogy érzed hogy egyre jobban megy, tudsz majd fokozatosan egyre többet futni.
2016. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam!:)

Ez talán beválhat, és remélem be is fog!:)

És ez elég lehet kezdésnek, ugye?

2016. júl. 1. 22:24
 3/4 anonim válasza:
Igen, én is így kezdtem el futni, csak egy másik program alapján, ami sokkal lassabban haladt, és elég hamar belejöttem és megszerettem.
2016. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Be tudod nekem linkelni esetleg?:)
2016. júl. 1. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!