Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy hetet kihagyok a...

Ha egy hetet kihagyok a futással, nagy lesz a visszaesés?

Figyelt kérdés

Szóval..nem vagyok én rossz kondiban, focizok meg stb a suliban, de mivel az NKE-re szeretnék majd menni, most a nyáron elkezdtem futni. Konkrétan múlt hét hétfő óta napi 3 km-t futok kb minden nap, egyedül vasárnapot hagytam ki. Szombaton táborba megyek, ott nem nagyon van lehetőség ilyenre. Jövő hét szombaton jövök haza, aznap már nyilván nem fogok elmenni futni, hanem csak majd vasárnap. Nagy lesz a visszaesés teljesítményt illetően? Ember válogatja nyilván, de van ilyen tapasztalatotok? Normál esetben mi történik? Rosszabbul fogom bírni? :D


17/l



2016. júl. 7. 23:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint ugye még legelső nap után volt izomláz meg stb..most meg már semmi, hogy minden napos..1 hét után visszatér, ha kihagyom?
2016. júl. 7. 23:34
 2/6 anonim válasza:
Nem hogy visszaesel, hanem még javulni is fogsz.Én sérvműtét miatt 18 napot hagytam ki.Az első edzésem után csak a félelem a kiújulástól tartott vissza, hogy ne a régi távokat fussam újra.Most 1 hónap múltán még javult is enyhén a gyorsaságom.Kellett ez a pihenő.Ne parázz.
2016. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj még, hogy be van táblázva a nyaram...ugye hazajövök, 1 hét itthon, kövi héten meg Krakkóba megyünk...2 hét itthon, 1 hét nyaralás megint..aztán még marad 2 hét a szünetből, akkor még nyomni fogom természetesen. Amúgy most hogy mondod, ahogy kihagytam a vasárnapot, hétfőn sokkal jobban ment...meg most kicsit úgy érzem, hogy még kedden bedurrant a vádlim..na az eszméletlenül fáj, de nem tartott vissza, voltam tegnap is meg ma is. Meg még marad a holnap, aztán ugye 1 hét kihagyás...


Akkor ne parázzak attól, hogy rosszabb lesz a teljesítményem?

2016. júl. 7. 23:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt lehetetlen megmondani. Attól függően alakul a visszaesés, hogy előtte meddig csináltad ütemezetten nagyjából folyamatosan. Ha sokáig, akkor még jót is tehet az 1 hét. A sokáig az nyilván minimum pár hónap folyamatos edzést jelent.


De ne aggódj emiatt, 1 hét az még nem a világ vége. Ne legyenek ilyen kiesések minden 3. héten, és akkor nem lesz probléma szerintem. Valószínűleg az lesz, hogy a pihenés utáni első (vagy első pár) edzés picit nehezebb lesz, viszont gyorsabban visszaérsz az otthagyott állapotba, mint ahogyan (amennyi idő alatt) azt előzőleg elérted.

2016. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyébként én a helyedben inkább minden másnap vagy harmadnap, vagy hetente 3-4 alkalommal futnék hosszabb távokat, a regeneráció miatt is.Ráadásul így hosszútávon jó kondícióra sem teszel szert.
2016. júl. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az miert nem jo, ha naponta meg van a 3km? Neztem ilyen edzesterveket, eleg gyatrak, egy normálisat sem találtam ami kb passzolna az en kondiciomhoz..ezek szerint nem hiaba van benne a pihenő nap?
2016. júl. 8. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!