Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bud Spencer fénykorában V. S....

Bud Spencer fénykorában V. S. Jean-Claude Van Damme, vagy Arnold Schwarzenegger V. S. Sylvester Stallone, vagy ha újra összeeresztenénk Bruce Lee V. S. Chuck Norris, esetleg Dwayne Johnson V. S. Steven Seagal?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunk óta agyalunk sokan ezeken a kérdéseken. Mi lenne, ha összeengednénk egy-egy akcióhőst, akik a való életben is nagy bunyósok? :-o

Persze egyik sem agresszív életviteléről híres, inkább csak harcművészeti, küzdősport tudásáról.

Szívem szerint, Lee-t és Norris-t most idősen nézném meg, milyen küzdelmet folytatnának :-) Ha Bruce Lee még élne, vajon formában lenne még?

Ti, kiket látnátok szívesen ilyen párosításokban, kire szavaznátok?



2016. júl. 12. 12:16
1 2
 11/15 anonim válasza:
Nem tudnék pontos sorrednet most. :D
2016. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Spencer a fénykorában vízilabdázó volt, nem küzdősportoló. Sportos, az átlagnál jóval erősebb, de egy gyakorlott küzdősportolónál ez csak a hátrányt csökkenti. Van Damme a ringben is bizonyított filmes karrierje előtt.


Bud Spencer vs. Jean-Claude van Damme

Győztes: van Damme


Arnold Scwarzenegger (fénykorában) hatalmas termetű és nagyon erős. Jóval naggyobb, mint Stallone Testépítő létére erőemelésben is nagyon jó számokat tudott felmutatni. Küzdősportos múltja tudtommal egyiknek sincs


Arnold Schwarzenegger vs. Sylvester Stallone

Győztes: Schwarzenegger


Mind Bruce Lee, mind Chuchk Norris eredményes küzdősportoló és bár szerintem Lee képességei erőteljesen romantizálva vannak, technika szintjén szerintem ő a jobb, Norris viszont nagyobb termetű és fizikailag erősebb.


Bruce Lee vs. Chuck Norris

Győztes: Amelyik aznap jobb formában van.


Johnsonnak tudtommal nincs igazi küzdősportos múltja, de a fazon egy hegyomlás (190 centi 120+ kiló) és pankrátor volt, szóval legalább esni megtanult. Seagal is ugyanilyen magas, de csak akkor érte el ezt a súlyt, amikor elhízott, ami nem segíti. Mondhatnánk, hogy viszont neki van harcművész múltja, de az csak aikido, ami inkább tánc, mint praktikus harcművészet. Ami az eredményeit illeti, köztudott róla, hogy kóros hazudozó.


Dwayne Johnson vs. Steven Segal

Győztes: Johnson

2020. dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Végre egy érdekes téma!

Nagy lenne látni ilyen összecsapásokat! Igen sokan kíváncsiak lennének rájuk! Ahogy számtalan embert érdekelne különböző hadművészetek összemérése is. (nem holmi megjátszott promóciós rendezvény, mint látható néhány a neten)

Jómagam kézilabdáztam, sport lövész voltam, Judoztam, pár évig súlyt emeltem, Aikidoztam és a honvédség speciális alakulatánál szolgáltam (még Furkó Kálmán is edzett minket). Ha nekiállnék mesélni, felét sem hinnétek el. :-) Pedig én nem vagyok senki. Meg sem közelítem az említett sztárok tartalmas életét. Némelyik, ha csak fele annyira kemény csávó, mint a róla szóló mítosz, már akkor is emelem kalapom előtte.

Magam is elkülöníteném a valódi harcművészeket és a keménykedő macsókat. Az erő letöbb esetben kevés, ha nem társul hozzá harcászati tudás, tapasztalat. Természetesen, egy jól bevitt ütés, rúgás, dobás, stb. is padlóra küldheti az ellenfelet. De a véletlenhez nagy szerencse kell. (persze ott van a kiszámíthatatlan amatőr esete is, amikor a profi túlagyalja, túlelemzi a helyzetet, netalán alábecsüli az ellenfelet és ezért veszít) Sőt, az értelmes profi harcművész fél, tart a tudásától, mert tudja mire képes, sőt, mindezért elő is vehetik pl. bíróságon, miközben egy amatőr dühöngőt nem érdekelnek a határok, a felelősség, de sok esetben a tisztesség sem.


Dwayne Johnsont kedvelem, mint színészt, jó arc lehet. De amint olvasom, ő egy nagyszívű jógyerek. (az legtöbbet adományozó sztár) Soha nem bunyózott élesben (a pankráció is csak színjáték, még akkor is, ha olykor betalál egy-egy tasli), ahogy a legtöbb színész sem, akiknek nincs valódi harcművészeti, küzdő sportolói múlja. Őket nem kéne összeengedni profi tapasztalatokkal rendelkezőkkel szerintem. (kutyaiskolában vizsgázott, családi kedvenc dobermann kutyámat sem engedném össze egy harcikutyával, esélye nem lenne)

2020. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
51%
Nem tudom, de Bruce Lee egy száraz, de vékony kis súlycsoportú ember. Chuck Norris pedig 100 kg os súlycsoport. Szerintem a válasz magától értetődő. Az más, hogy a filmekben mit láttunk! Morris kettetorné Bruce Leet
2021. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14

Norris fénykorában kb 75 kiló körül mozgott. Az ő magasságával egy 100 kilós ember nem úgy néz ki.

2021. febr. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!