Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik sportot...

Szerintetek melyik sportot válasszam?

Figyelt kérdés
Régen karatéztam . Már kb 2 éve nem karatézok és kissé eltunyultam . Gondolkodtam a boxon és az eskrimán . Bár nem hiszem hogy eskrimát oktatnának pesten főleg gyerekeknek (14) a boxal szintén ez van . Ha tudtok más (lehetőleg küzdősportot ) tudnátok javasolni ?

2016. júl. 18. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a gond az ökölvívással ?
2016. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mindenképpen olyan küzdősportot/harcművésetet válassz, ami felruház téged valódi küzdelmi képességgel, aminek feltétele az, hogy lehetőleg minden edzésen legyen sparring. Ahol van, ott már olyan nagyon nagy problémák nem fognak érni "harci tapasztalat" ügyileg.

Ilyen stílus például a birkózás, a thai box és a Judo. A fent említett ökölvívás szintén ilyen. Én speciel pont boxoló vagyok, immáron tíz éve, így tapasztalatból tudom ajánlani. Kevés olyan küzdelmi rendszer létezik, ami legalább annyira biztosít harci értéket, mint az ökölvívás. Az ország legtöbb box-termében jó minőségű képzést kapsz. Ez utóbbi azonban már nem mondható el a karatéról.

Vannak nagyon színvonalas és kiváló oktatást nyújtó karate dojók hazánkban, azonban legnagyobb részük csak levegőkékítést és hazug marketing szöveget nyomat, semmi többet.

Ugyanez elmondható az Eskrimáról is. Az Eskrima TALÁN egy manapság is működő harcművészet lenne, viszont az 100%, hogy te igazi, eredeti Eskrimát a mai világban maximum a Húsvét-szigeteken fogsz tudni tanulni, de itt Kelet-Európában az tuti, hogy nem. Az itteni Eskrima edzések olyanok, mint a pénzlehúzó Wing Tsun tréningek: parasztvakítóak, szemérmetlenül hazugok, lóvé tolvajok és tényleges küzdelmi szempontból hasztalanok.


@Chrillex

2016. júl. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:

Én is karatéról váltottam boxra, mint nagyon sokan, és életem egyik legjobb döntése volt! Az egyetlen nehézség egy igazán jó boxedzőt találni, kell klubokat nézegetni, nem könnyű.


A box egyetlen nehézsége, hogy hosszú távon sokan unalmasnak találják. 2-3 év alatt megtanulsz boxolni, és persze utána még fényéveket fejlődsz, de a sport annyira nem változatos mint mondjuk a karate, amelyben van rengeteg technika, meg katák stb. Ezért is érdemes majd MELLÉ venni valami "önvédelmit": ju jutsut, defendot, krav magát vagy egy kicsit filozofkusabb aikidót.


Érdemes kipróbálnod esetleg valami testharcosat, például judo vagy BJJ.


Eskrimát soha nem próbáltam, de nagyon tetszik, és jókat hallottam róla. Nem hiszem, hogy a hazai oktatás olyan rossz lenne, nézd meg a youtube videóikat, nem rossz az.

2016. júl. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam a kiteboard-on (bár nem küzdősport) de ez is érdekel erröl tud valaki valamit ?
2016. júl. 19. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Menjen a karate még 10 évig és a 100 kiló vagy afeletti boxolókat is 2 másodperc alatt küldöd kórházba.
2016. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó :)

Ezt pontosan mire alapozod?

2016. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!