Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, és 5 éve...

14 éves vagyok, és 5 éve atlétizálok. Hetente 5, három órás edzésem van. Elég fáradt vagyok, at edzések után, de semmi komoly. De sokan mondják, hogy túlhajtom magam, és rossz vége lesz. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 17:50
 1/5 anonim válasza:
Tényleg. van olyan ismerősöm aki egy évvel idősebb nálad, hasonlóan edz, csak nem atlétikát, hanem valami nindzsa izét. Volt, hogy elmentek kirándulni edzés után a haverokkal, és elájult. A te szervezetednek sem fog jót tenni. Amit tanácsolni tudok, az az egészséges életmód az edzések mellett.
2010. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 5 éve csinálod, akkor semmi bajod nem lesz tőle! Mi, az él sportolók így csináljuk! Én minden nap edzem, semmi bajom sincsen. Napi 7-9 óra alvás és értelmes táplálkozás mellett csak edzettebb leszel :) Így tovább!
2010. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az edzés mennyiség nem tűnik soknak, érdekes lenne az intenzitása.


Ha túl fáradtnak érzed magad, akkor annak oka van. Könnyen lehet, hogy túledzetted magad. Erről érdemes beszélgetned az edződdel. Ha évek óta edzel, akkor is kialakulhat, ekkor néhány hét pihenés után rendbe jössz. (és igen amit előttem is írtak: egyél rendesen és aludjál minimum 7 de inkább 8 órát!)


Az is érdekes, hogy az társaid mennyire fáradtak ugyan azon edzés után.



De a legfontosabb, hogy beszélj az edződdel!

2010. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Három órás atlétika edzés után ki nem fáradna el? Általános 3. osztályos korom óta vagyok él sportoló, de egy 3 szettes röpimeccs úgy rendesen leizzaszt, hogyha hazamegyek örülök, hogy van erőm lefürdeni és bedőlni az ágyikóba...
2010. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tegnap 21:37:

Nem biztos hogy ugyanaz a kettő. A kérdező nem írta le miből áll az atlétika edzése. Például lehet hogy legtöbb esetben ez bemelegítés után egyenletes futás 2 óráig, ami annyira nem fárasztó, mint mondjuk egy röplabda mérkőzés, hiszen a szervezetet a változó intenzitás(pl. rohansz a labda után) jobban leterheli. Még az is lehet, hogy nem az edzés sok, hanem a táplálkozás túl szegényes, nem pótolja az elvesztett energiát. Viszont tényleg nem ártana erről beszélnie az edzőjével, az 50-es években még azt gondolták, hogy ami nem öl meg az erősebbé tesz, mára azonban rég kiderült, hogy legtöbbet nem a legkeményebb edzéstől lehet fejlődni, hanem a regeneráció mértékéhez kell igazítani az edzést, minél közelebb esik a kettő egymáshoz, annál gyorsabb a fejlődés.

2010. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!