Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A barátom kicsit meghízot,...

I Anica kérdése:

A barátom kicsit meghízot, aggódom. Mit tehetnék? Többi lent.

Figyelt kérdés

Na szóval, engem nem zavar, hogy kicsit húsos :D ,amúgy nem nagyon látni rajta(alap mackós alkat), és nagyon szeretem. De észre vettem, hogy folyton szuszog..ami engem bosszant, és aggódom érte rendesen. Mert látom, hogy nem akar ezen változtatni.

Elöbb én híztam meg,de járok edzeni, illetve futok, egészségesen étkezem.

Ciki lenne őt is elhívni futni? Próbáltam elhívni csak úgy sétálni(egy városban lakunk), de azt mondta fáradt mert sok volt a meló..

Vagy mivel vehetném rá, hogy változtasson ezen?

Félre értés ne essék, nem kockahast akarok belőle csinálni, csak, hogy hagyjon fel a punnyadással.

Előre is köszönöm :)


2016. aug. 14. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már ciki elhívni futni? Persze nem akkor, amikor fáradt. De ha nem szokott futni, akkor jobb lenne előbb sétálni, túrázni. Engem most érdekel a futás, de ha választanom kellene, 1 km futás egyben vagy 40 km gyaloglás a Magas-Bakonyban, akkor az utóbbit választaném, mert az elég laza s nem halok bele. Ha már annyira hájas, hogy már ennyire befolyásolja a normál működését, akkor max. egy nagyon harmatos, sétákkal tarkított kocogásra hívnám, de lehet, hogy azt sem bírná. Te ismered.


Hívni lehet, de hogy megváltoztatja-e az életmódját, az rajta múlik. Ezzel, gondolom, tisztában is vagy. Talán azzal is, hogy ha naponta futna veled, az sem garantálja, hogy nem hízik tovább (az esélyeknek azért jót tenne).

2016. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz, mert a változtatás iránti igény belülről kell, hogy jöjjön (minden fejben dől el szokták mondani) és külső ráhatással ha már elkezdi valaki akkor lehet hatékonyan segíteni, addig max. csak nyűgnek érezné.

Aki pedig fejben eldönti a változást, annak mindegy, hogy fáradt-e. (Én pl.volt hogy este kilenckor mínusz 10 fokban kezdtem neki a futásnak, mert akkor végeztem az otthoni munkával és aludt el a gyerek)

A fáradtság nem lehet akadály, persze nem mindenki megszállott.

Az viszont, hogy szuszog, azt jelenti, hogy veszélyesen sok a zsír.. ami magas vérnyomáshoz, cukor betegséghez és stroke-hoz vezethet. Elsőre esetleg próbáld meg ezekre felhívni a figyelmét. Elhívhatod nyugodtan, de mint az előző hozzászóló írta nagyobb súly mellett érdemes a séta, a lassú kocogás, úszás, biciklizés, mert ezek kímélik az izületeket.

És a diéta mellette.

Amúgy nagyon pozitív, hogy segíteni szeretnél. Remélem sikerülni fog!!!

2016. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nektek :)
2016. aug. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!