Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasok! Ti mit gondoltok?

Lovasok! Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mostmár nemsokára 2 hónapja lovaglok. Nagyon imádom <3. Apum talált rá a tanyának a hirdető lapjára. Én először nem rajongtam az ötletért hogy oda menjek táborba (nem igazán vagyok nagyon társasági személy) de mióta felültettek mást sem akarok csinálni csak lovagolni. :D A harmadik napon megnézték milyen vagyok szabadszáron. Aztán visszatettek futószárra, hogy a vágtát gyakoroljuk. Még egy hétig húzták a szabadszárat. És aztán vittek terepre úgy, hogy csak 2x vágtattam, de azt mondták, hogy nagyon jól megy. (Ezért engedtek ki csak kettő vágta után) Majd szeretnék elkezdeni díjugratni is de azon a tanyán nem lehet. Szerintetek túl hamar szeretnék mindent? Nem tudok onnan megkérdezni edzőt mert ott nem edző van. Hanem fiatal lovasok vannak most nyári munkán és van, amikor az egyik van, van amikor a másik. Remélem érthető voltam. Ti mikor kezdtetek el díjugratni? Köszi!
2016. aug. 15. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem túl gyorsan haladsz. Hányszor jársz lovagolni egy héten? Szerintem két hónap alatt 0-ról nem lehet egy stabil ülést összehozni. Az, hogy a lovon tudsz maradni nem jelenti azt, hogy rendesen megy. Láttam én már olyan lovast aki ismerős tanított ilyen diákok voltak csak ott és ők tanították a kezdőket és borzasztó lett a végeredmény. Szerintem keres fel egy normális oktatót aki megtanítja hogyan kell rendesen lovagolni, mert ha rossz az alap rosszul rögzülnek és gyakorolsz be dolgokat annál nehezebb lesz korigálni javítani későb . Fejlődni viszont csak biztos alapok birtokában lehet.
2016. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor apánál vagyok akkor jóformán mindennap és amikor anyánál akkor hetente2-3-szor
2016. aug. 16. 09:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem akarlak megbántani, de amíg nem tudod a kiképzési skála szintjeit hozni a lovaddal, addig ne fuss ennyire előre. Magyarországon nagyon selejtes a lovasoktatás, nem véletlenül vagyunk belőle szánalmasak.

Kérd meg apádat, hogy vigyen el a bécsi spanyol lovasiskolába megnézni, hogy a mesterek hogy lovagolnak, nézd a tartásukat a mozdulatukat és mindent.

Mindenkinek mondják, hogy mennyire nagyon jó... Mert az egész erről szól. De amikor egy profi edző elkér 40 percért 8000-10 000 Forintot és kb folyton szól, mit nem csinálsz jól, míg végre jól nem csinálod.

Ha minőségien akarsz lovagolni, akkor keress egy edzőt, aki nem csak pislog a ló szárra állításánál... Ha akarsz többet tudni írhatsz nekem, veterán vagyok már - csak én abbahagytam, mert nem volt pénzem tovább fizetni, kókler edzőktől meg nem fogadok el órát...

2016. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!