Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aikidóval kapcsolatban...

Az aikidóval kapcsolatban lenne pár kérdés?

Figyelt kérdés

Új sport után nézek (elég nehéz lesz otthagynom a régit, de ha sikerül...) és egyelőre az aikidó tűnik a legesélyesebbnek, szerencsére a közelemben is van lehetőség edzeni. Viszont lenne pár kérdésem:

- Általában mennyi idősek szoktak aikidózni/általában mikor kezdik el?

- Mit csinálnak akkor, ha esetleg én leszek az egyedüli lány? (mert ugye párokban szoktak lenni) Ugye attól még edzhetnék én is?

- Ronthat-e a gerincferdülésemen? (Nem súlyos, nem látványos, nem kell fűző, de gyógytorna kell és néha fáj a hátam)

- Tiszerintetek kiknek "való" ez a sport inkább?

- Mennyire fáraszt le, mozgat meg, mennyire "erősít"?

Őszintén, kicsit aggódom az első három kérdés miatt, pedig nagyon szívesen belekezdenék! Előre is köszönöm a válaszokat.

16/l



2016. aug. 17. 12:01
 1/2 Hardy Weinberg ***** válasza:

A legpontosabb válaszokat akkor kapod, ha elmész egy edzésre, és ott teszed fel a kérdéseid. Ráadásul akkor még meg is tudod nézni, hogyan néz ki egy edzés.


"- Általában mennyi idősek szoktak aikidózni/általában mikor kezdik el?"

Van 5-6 évesen kezdi, és van aki csak felnőttként. Általános szabály nincs. Az első kérdésed pedig igazából értelmetlen.


"- Mit csinálnak akkor, ha esetleg én leszek az egyedüli lány? (mert ugye párokban szoktak lenni) Ugye attól még edzhetnék én is?"

Akkor úgy tartanak edzést, hogy te leszel az egyetlen lány (személy szerint ezt kizártnak tartom, de nem ismerem a helyi viszonyokat), és igen természetesen edzhetsz fiúkkal is. Egyébként az edzések első felében bemelegítés, és az alap mozdulatok, testhelyzetek gyakorlása folyik, nem páros gyakorlatokat csinálnak.


"- Ronthat-e a gerincferdülésemen? (Nem súlyos, nem látványos, nem kell fűző, de gyógytorna kell és néha fáj a hátam)"

Alapvetően szimmetrikusan gyakorolják a mozdulatokat, a kis mértékű gerincferdülést nem ronthatná, de ezt inkább a gyógytornászodtól kérdezd meg.


"- Tiszerintetek kiknek "való" ez a sport inkább?"

Aki szeretné csinálni.


"- Mennyire fáraszt le, mozgat meg, mennyire "erősít"?"

Kezdetben fárasztó lehet az alapmozdulatok és testhelyzetek megtanulása, begyakorlása, bár ha korábban sportoltál, akkor nem feltétlenül. Mivel az aikidó nem erőkifejtésen alapszik, biztosan nem fogsz jelentősen erősödni, de a dobások alaposan átmozgatnak.

2016. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Persze, személyesen is tervezek tájékozódni, csak kíváncsi voltam. Bocsánat, ha valamelyik kérdés értelmetlen, csak így hirtelen foglalkoztatott (nem akartam leírni, mert tuti valaki nekem ugrik, de ha nagy köztem és a többiek között korban a szakadék (pl csak min. hat év lefelé vagy csak min. 30 fölfelé) akkor zavarban vagyok, bár kizárt, hogy így lenne :) )
2016. aug. 17. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!