Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussak jól?

Hogyan fussak jól?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok hogy jó levegő vétel hogy ne szoruljon be vagy elnyújtott hosszabb lépések a jobbak vagy hogy bírhatom tovább a futást meg ilyesmik.Vékony sportos alkat vagyok és enyhén asztmás de futóversenyekre gyakran küldenek.Az érdekelne hogy milyen praktikák vannak amik akár egy sima "otthoni edző jellegű" vagy egy verseny futás közben segítség lehet.Szeptemberben is lesz egy verseny és tuti hogy el fog küldeni a tanárom szóval nagyon kíváncsi vagyok a bevállt trükkökre mert hát ezt sem lehet ész nélkül csinálni.Gondolom :D.

Ja és esetleg írhattok vagy küldhettek videót a jó bemelegítésről..tulajdonképpen bármi jól jön amit a futásról tudtok :D.Várom a válaszokat:3 ^^

14/L



2016. aug. 21. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is asztma határán voltam fiatal koromban és nagyon nehezen ment a futás. Elmentem jógázni, ahol csináltunk rendszeresen légző gyakorlatokat. Az asztmám teljesen elmúlt és amikor sportolok sosem kell szájon vennem a levegőt, elég orron, annyira megedződött a tüdőm, jah és a másik pozitívum hogy hajlékony maradtam.


Amúgy alapvetően a futáshoz az intervallum edzést javaslom. Nézz utána sok hasznos infót találsz róla.


22/F

2016. aug. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi utána nézek ^^
2016. aug. 21. 01:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Intervallummal óvatosan, mert nem kezdőknek való. Ahhoz kell egy jó állóképességi szint. Ha nem megy az intervallum az elején, akkor először próbálj csak meg hosszabb távokat futni, így edzed a tüdődet és amikor már hosszabb távokat is könnyedén megteszel akkor érdemes intervallumozni.

Intervallum futásban az a jó, hogy nem kell órákat kocognod, hanem 20 perc alatt teljesen ki tudod magadat fárasztani és 24 órán át folyamatosan pörög az anyagcseréd. Jobb az én véleményem szerint, mint a sima kocogás. :)

2016. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :3 És egyébként tudom nem egy pillanat alatt megy ez,de hogy minél gyorsabban fussak nagyon rovid idon belul az nem lehetseges? Erdekel hosszu tavon is ha mondjuk tobbet kell futni ott gondolom mar edzettebb tudo kell de ha kevesebbet kell viszont azt minel gyorsabban..
2016. aug. 21. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok.

Hát rövidtávon úgy tudsz gyorsabb lenni, ha lábra edzesz. Guggolás, kitörés.

2016. aug. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. aug. 24. 01:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)
2016. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!