Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot kezdjek el 16...

Milyen sportot kezdjek el 16 evesen?

Figyelt kérdés
163cm es 48 kg vagyok. Viszonylag hajlekony vagyok,igazabol olyan sportot keresek ami el tudok kicsit izmosodni es megmozgat.

2016. aug. 21. 18:57
 1/4 aikiboxer ***** válasza:

Feltételezve, hogy lány vagy:


Otthon:

- kaja: Sárga kapszula c. könyvből tedd rendbe

- alakformáló edzés:

1) saját testsúllyal Fegyencedzés c. könyv vagy

2) Gödrösi Ádám kiváló könyve: Street workout mindenkinek

3) egykezes súlyzóval (de tárcsás, szerelhető - decathlonban van szettben 11K), elmélet a Sárga kapszulában meg az interneten

4) thera band gumiszalaggal – gyakorlatok a Youtube-on "resistance band" néven

- mellette heti 2 kocogás vagy ugrókötél


Teremben:

- súlyzós, elmélet az interneten meg a Sárga kapszulában


Csoportos:

- kettlebell

- hot iron

- crossfit


Sportnak:

- squash, tenisz, tollas (drága sportok)

- röpi (ha magas vagy)

- ökölvívás (nagyon szuper csaj sport!!)

- judo


Ha meg srác vagy akkor gyúrjá' vazze :)) és gyere boxolni!!

2016. aug. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval!:)

Természetesen nem mindegy, hogy fiú vagy lány vagy. Ha lány vagy én is tudnék ajánlani alakformáló gyakorlatokat, de azt mondom, hogy a boksz mindent visz. Nem biztos, hogy Neked tetszene, mert nem mindenki szereti, de azért próbáld meg! ;) ha bármi kérdésed van szívesen adok tanácsot. ( Én is bokszolok )

2016. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lany vagyok:)
2016. aug. 22. 02:03
 4/4 aikiboxer ***** válasza:
Oké akkor még egy kis kiegészítés: az, hogy "sportolsz valamit" szerencsésebb esetben az egész testedet fejleszti, mit tudom én lemész ökölvívni és ott van egy kis erősítés is. De tudnod kell, hogy hogy a legtöbb sporttól nem lesz szép popsid vagy jó vállaid vagy kidolgozott hasizmaid. Azaz a legtöbb sport mellé csinálni kell súlyzós (vagy saját testsúlyos) alakformáló edzést, ha csinos szeretnél lenni. A genetikai előny elfogy 25 éves kor körül sajnos. :) Szóval az elsődleges az alakformálás, ebben a korban tudsz megalapozni egy nagyon jó formát. Kardionak, motivációnak, örömforrásnak meg ott a sport. Például női ökölvívás, szuper sport. :)
2016. aug. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!