Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális, hogy nálam a sport...

Normális, hogy nálam a sport egyáltalán nem segít stressz és depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Elég rossz körülmények között élek, a szállásom és a munkahelyem is borzalmas, és nincsenek igaz barátaim. Az utóbbi hónapokban egyre súlyosabb depresszióm kezd lenni, és rengeteget stresszelek. A csapból is az folyik, hogy a sport milyen jó, mert attól majd nem leszek stresszes meg depressziós, ha sportolok. A pszichológus is felsorolt nekem kismillió féle sportot, hogy csináljam azokat. Gyerekkoromtól kezdve szinte mindig gyalog vagy biciklivel járok mindenhova, szóval senki nem mondhatja, hogy nem mozgok eleget. Mégis folyton azzal jön mindenki, hogy sportoljak. Úgy voltam vele, hogy oké, akkor sportolok, mért ne. Többféle sportot kipróbáltam már (úszás, túra, kenuzás, korcsolyázás, jóga, tenisz, röplabda, kézilabda, vívás, íjászkodás, küzdősportok). Igazából sose szerettem egyiket sem, mindig mindet a szüleim erőltették, vagy én erőltettem magamra azért, mert mások javasolták stressz ellen. Néha, pár havonta egyszer jó buli elmenni pl. uszodába vagy korcsolyázni 1-2 órára. De legtöbbször ha elmegyek sportolni, egyáltalán nem tudom élvezni, az van bennem, hogy mekkora időpocsékolás ez, amikor ehelyett elolvashatnék egy jó könyvet, rajzolhatnék vagy csinálhatnék olyasmit, amit szeretek. Folyton linkelgetik nekem ezeket a sikertörténeteket, hogy xy a sportolás segítségével kigyógyult a depresszióból meg a pánikbetegségből. Nálam meg épp ellenkezőleg, csak még idegesebb vagyok tőle, hogy magamra erőltetek olyasmit, amit utálok. Nálam mért nem működik, én mért nem élvezem?
2016. aug. 22. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
mert nem edzel
2016. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Cortez70 ***** válasza:
0%
Ha eleve nem élvezed, akkor nyilván neked nem segít.
2016. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Napi 400mg magnéziumot egyél a stressz,meg a depresszió ellen.Egy hét alatt kitisztul a fejed.
2016. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Remelém, ezt te sem gondoltad komolyan.

2016. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert téged ez nem érdekel. Próbálj akkor mást keresni pl olvas rajzolj. Az sem rossz, ha kifested, rajzolod magadból a fájdalmad.
2016. aug. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aikiboxer ***** válasza:
34%
Az segítene, ha heti 3x elmennél valamilyen edzésre ahol edző is van, például az ökölvívás kiváló erre, vagy akár valami csajos ugrabugrára, és hosszú távon csinálnád. Hozzászoksz a rendszeres feladathoz és az ezzel járó terheléshez, adna egy ritmust az életednek és ki is fárasztana, ez jót tesz. A boxszal együtt járó társaság meg segít kicsit emberek között lenni.
2016. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ég világon semmi nem segít a stressz és a depresszió ellen, amíg nem az okát kezeled. Ideig óráig elterelheted a figyelmedet sok mindennel, de attól még a probléma nem tűnik el. Egy csapásra nyilván nem tudod az életkörülményeidet megváltoztatni, de ki kell dolgoznod egy cselekvési tervet az ebből való kitörésre. Ha ez megvan, akkor a kitűzött úton el kell indulnod. A remény és az apránként elért kis sikerek fognak kihúzni a depresszióból. A reménytelenség a forrása az elveszettség érzésének.
2016. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!