Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ehhez az alkathoz milyen...

Ehhez az alkathoz milyen sport illene? 19L

Figyelt kérdés

Eddig mindig sportoltam, egészen kiskoromtól, talán 8. osztály körül volt csak egy kis megtorpanás.

Korcsolyával kezdtem, és a gerincferdülésem miatt elkezdtem úszni, és gyógytesire is jártam, ahol főleg jógáztunk(így visszagondolva ezek jutnak eszembe).

A korcsolyát 1-4.osztály végéig csináltam, ahogy a gyógytesit is(addigra a gerincem rendbe jött), de az úszást a mai napig nem hagytam abba.

5. osztályt már a nyolc osztályos gimimben kezdtem, ahol elkezdtem kosárlabdázni. Ezt három évig csináltam, úsztam is mellette. Aztán jött a megtorpanás. 8. osztályban azt se tudtam hol vagyok, kicsit elvesztem, de 9. osztályban már vissza mentem, viszont nem tetszett a dolog, inkább röpiztem egy évet, valamint a kung-fut is akkoriban csinálgattam... 10. osztályban elmentem életem első karate, és aikido edzésére. Az aikidot egy évig csináltam a karatéval párhuzamosan, de végül győzött a karate, és azt csináltam egészen mostanáig. Közben, az évek alatt úsztam szinte szünet nélkül, bár az nekem mindig csak másodlagos volt, pihentető, amit szeretek csinálni.

Valamikor 11-ben boxoltam is picit, lejártam pár edzésre, de nem jött be, személyes okokból.

Egyébként a kung-fut is ezért hagytam ott.

Most elkezdtem tovább tanulni, így érettségi után egyből. Viszont az új suli pesti, és majdnem 2 óra míg haza érek, ahol az edzés van, szóval ez így nem lesz jó. A karatét viszont szeretem(kyo-zok). Szóval nem tudom mit csináljak. A közelben kb 10 percre az új sulitól van egy edzőterem, ahol lehet kondizni, meg vannak mindenféle trx meg egyéb furcsa edzések, amikben nem vagyok biztos, hogy jól mennének e, tetszene e, de tényleg kíváncsi vagyok ki mit javasol...


És akkor a képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2016. szept. 3. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj el, próbáld ki!
2016. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért ennél a válasznál picit többet vártam.
2016. szept. 4. 08:00
 3/12 anonim válasza:
Lovaglás ? :)
2016. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lehet ez most ciki lesz,de félek a lovaktól... 😔


Meg amúgy nincs is a közelben hely ahol lehet lovagolni

2016. szept. 4. 08:17
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Lovagolni nálam lehetne.
2016. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
komolyan kérdeztem.... nem ajánlatokat gyűjtök
2016. szept. 4. 09:20
 7/12 anonim válasza:

Szerintem továbbra is ússz! Ez az egyik legjobb mozgásforma, mindent átmozgat és nem terheli az ízületeket.

Érdemes szétnézned az egyetemi tesi keretein belül is kínálnak több sportot is.

De én azt mondom,, hogy úszás, futás és kerékpár felváltva. Ez ad állóképességet, nem unalmas (ha váltod) és mindent átmozgat. :)

2016. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó😃 próbálok majd vmit kitalálni csak nekem tényleg egy sport lett volna jó ami mellett elköteleződhetek 😃
2016. szept. 4. 09:58
 9/12 anonim válasza:

Végre egy lány, aki nem félt több mindent is kipróbálni! Szép! :) Én is kyo-zok (14 éve) és még hasznos is, szerintem ma már elengedhetetlen, hogy egy lány is meg tudja védeni magát. Hasonló kategóriában tudom még ajánlani a brazil jiu jitsu-t (4 éve csinálom), elképesztően nagy mozgás kultúrája van és egészen más fajta terhelést kapsz, és hogy a földön se legyél védtelen ez talán még fontosabb is.

De tudom ajánlani még a köredzéseket, crosstréninget, amikkel szintén az egész tested át tudod mozgatni.

Amúgy ne az alkatod alapján keress, mert az lehet jógától kezdve az mma-ig bármi, a tested hozzá formálódik. Inkább vedd figyelembe, hogy egyénileg szeretnél edzeni vagy csoportban, társasággal; milyen fajta megerőltetést kíván a szervezeted :)

Remélem találsz valami hasznosat is az írásomban

23F

2016. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 koszonom szépen h írtál 😃 az egész hasznos volt nem csak egy kis része😃

Én leginkább egyedül szeretek edzeni, vagy párban. Az mondjuk jó ha vannak körülöttem mások is de nem szeretem a csapatsportokat (a kosár is fura volt így)...

Ha a jóga és az mma között kell választani hát egyértelműen az utóbbi😂 úgy érzem az ilyesmi közelebb áll hozzám.

Viszont az úszás pl szintén egy elég magányos sport. Csak te vagy egyedül.a víz alatt nem is hallasz semmit... mégis talán ez a másik kedvencem a "verekedős" edzéseken kívül

2016. szept. 4. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!