Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzsés Sziasztok! 15 éves...

Edzsés Sziasztok! 15 éves 180cm 87 kg fiú vagyok aki elakar kezdeni edzeni de nem tudja hogy kezdjen hozzá pl kardio? és ha tudnátok pár gyakorlatot mondani nagyon hálás lennék.

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 20:07
 1/3 Cortez70 ***** válasza:
Nem írtad, hogy mi a cél. Ha izmosodás, akkor: Heti 3 napos teljes testes terv kell. Guggolás, fekvenyomás, evezés, vállból nyomás, bicepsz állva rúddal vagy egykezesekkel, tricepszre csigás letolás, vádlizás, hasprés. Mindenből 4 munkasorozat.
2016. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg kezdhetnél először saját testsúlyos edzést mivel ha eddig nem edzettél nagyon semmit akkor hozzá kell szoktatni az izmokat de főleg az izületeket a folyamatos terheléshez.Szerintem kezdj el fekvőtámaszozni(ha kell női fekvővel kezdj) hasprés,lábemelés,guggolás,húzódzkodás(bár lehet hogy ehez kell segitség aki lentről tol) ezek alap de nagyon jó mozgásformák rengeteg variációval.De ha nem "fekszik" neked a testsúlyos edzés és súlyokkal akarsz edzeni akkor kis sulyokkal kezd és tanuld meg hogy hogyan kell helyesen elvégezni a gyakorlatokat.Mivel én is hasonló testalkat vagyok mint te(176cm 83 kg) ezért ajánlom hogy aerobikozz nekem a kedvencem a futás de persze van más gyakorlat is.Esetleg tudnál mondani testalkatot(pl:pont jó,kövérkés,kövér stb) mivel nem nagyon lehet igy megsaccolni az adatok alapján amit irtál hogy milyen vagy mert ha van túlsúlyod akkor biciklizést ajánlom futás helyett.(Azért érdekel ez mert én is jártam úgy hogy leirtam hogy hány cm és hány kg vagyok és aztmondták hogy fúúú ez kövér...de élőbe azért meglepődtek:))

Addig is Sok sikert!

2016. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kövérkés vagyok és a saját testsúllyal edzés fekszik csak pár sorozatot tudnál írni
2016. szept. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!