Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pontosan hogyan/mitől indul...

Pontosan hogyan/mitől indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

Azért ide írom, mert úgy tapasztaltam, itt lélekmelengetően magasabb a színvonal, több a hozzáértő, értelmesebb írások szoktak születni, mint a Fogyókúrák kategóriában.


Leírnám a paramétereimet:


Huszonéves nő. 170 cm, 60 kg. Ülő munkát végzek. Endokrinológus javaslatára 100 g lassú felszívódású szénhidrátot osztok el 5 étkezésre. (A gyógyszereimhez van így beállítva.) Tudom, ez nem túlsúly, de akárhogy is szemlélem magam, ezen nincs mit szépíteni, itt-ott hájas vagyok. Hason, combon, karon. Jó lenne ezen dolgozni kicsit. Ennél kevesebbet nem szeretnék enni, a mozgást növelném, de nem tudom mi lenne megfelelő. Az az igazság, hogy két hónap mozgás után mindent megunok, mert nem látom eredményét.

Van valakinek ötlete?


2016. szept. 28. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi kalóriát viszel be s mennyit mozogsz? Az a helyzet, hogy alapvetően a kalóriaegyenlegen múlik a fogyás és kész, persze egy jó étrend és a mozgás is fontos, de fogyni ezek nélkül is lehet, ha deficit van, max. nem olyan egészséges, rosszabbul esik, kisebb a keret, mert kisebb az aktivitás s esetleg bekavarnak az ételek, sokan beszámolnak ilyenekről, nekem nincs ilyen.


A helyedben (s a sajátomban is) súlyzós edzést, aerobot és esetleg kardiót is nyomnék s megkeresném, hogy mikor kerülök deficitbe s jó étrendem is lenne.

2016. szept. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Képet!
2016. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos az a helyzet, hogy ezzel a magasság suly aránnyal legyél akár srác akár csaj mert ez ugye nem derült ki az írásodból, itt ott elmépzelhető, hogy van 1-2 problémásabb terület, de fogynod semmiképen nem kell. Izom tömeget kellene szerezned tömegnövelő étrenddel meg súlyzós vagy saját súlyos edzéssel... a testnek az izmok adják a formát nem pedig a vékonyság...

Lenne rajtad némi izom szép lenne a formád, egyből nem is zavarna annyira ez a pár problémás terület, vagy ha mégis, egyszerűbb lenne tenni ellene.

2016. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az a helyzet, hogy ez a cukorbetegség felé tartó állapot annyi számolgatást és méricskélést igényel, hogy eszembe se jutott, hogy a kalóriát is nézni kéne, pedig mennyire logikus.

Voltam már 57 kiló, amikor külföldön tanultam részképzésen, menzakaján kellett tengődni és kilométereket gyalogolni. Ez az állapot hiányzik. Nekem 57 látványosan szebb volt, mint 60.:)

Akkor marad a mozgás. Megpróbálom nem megunni.

2016. szept. 29. 11:20
 5/7 A kérdező kommentje:

ma 8:20

"Huszonéves nő. 170 cm, 60 kg." - kiderül az írásomból.

2016. szept. 29. 11:21
 6/7 A kérdező kommentje:

Aki néznivalót akar: [link]

Ez az alkat vagyok, csak vastagabb lábbal, ami anyukámnak, nagyanyámnak is ilyen, tehát nem hiszem, hogy nagyon sokat lehetne változtatni rajta. :( Vastag, izmos.

2016. szept. 29. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Jolvan, reggel még nem fog úgy az agyam :)

De ettől függetlenül tartom amit írtam.

2016. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!