Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Profi lovasok! VÉLEMÉNY?

Profi lovasok! VÉLEMÉNY?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok fél éve lovaglok. Születésnapomkor azt mondta apa hogy már nagyon jól lovaglok és ezért vesz nekem egy olyan lovat amilyet akarok. Angol telivért kértem meg is kaptam. Viszont az a baj vele hogy ha húznám a hevedert akkor sunnyít meg multkor mikor a fedelesben lovagoltam megijedt és beugrott vágtába. Nem estem le mert ugye már jól lovaglok de mégis azóta félek tőle. Gondolkoztam hogy kérek egy ügetőt mert ugye azok nem tudnak vágtázni és akkor nem kell félem attól hogy elfut velem. És akkor a Dominót meg eladnám.

Szerintek jó ötlet?



2016. okt. 8. 19:33
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia! Nem nevezném magam profi lovasnak, de azért megpróbálok segíteni. :) Az én lovam arab telivér, mén. (Ezt külön csak azért írom, mert általában a mén lovak nehezebben kezelhetők, így a te esetedben is lehet ez az egyik probléma.) Lehetséges az is, hogy azért sunyít, mert még "fiatal" és meg kell szoknia ezt az egészet. Mint mondtam, nem vagyok ló szakértő, sem profi így nem tudom megmondani mi a baj. Véleményem szerint az nem megoldás, hogy eladod a lovad, mert félsz. Én estem már le lóról, nem is egyszer, aztán rőgtön visszaültem. Ne hagyd, hogy a félelmed irányítson, aminek meg kell történnie az megtörténik, így is, úgy is. Amiatt sem kell aggódnod, hogy csak a te lovad ilyen. Az én lovam, olykor ha rossz napja van, nem hajlandó beugrani ügetésbe, fél óra noszagatás után beadja a derekát és elkezd gallopozni. Csak úgy vágtat előre és nem reagál hiába ráncigálom. Na most képzeld el, hogy mindez a mező közepén történik,senki más nincs a közelben. A másik lovam pedig iszonyúan ijedős. Éppen ügettünk, amikor megrezzent az egyik bokor. A ló ágaskodni kezdett én meg... puff! Nem figyeltem eléggé. ^^'' Ezért,én azt mondom ne add el Dominót.(Csak úgy megjegyzem én is 13 éves *érdekes véletlen :D * vagyok, három és fél éves koromban ültem először lovon) Remélem segítettem! :)
2016. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jézus.. :D

Eloszor is: az ugetok olyan vígan vagtaznak h orom nezni, ráadásul azok kimondottan pörgős lovak, sokszor be sincsenek rendesen lovagolva.

A lovad azért sunyit, mert hevederiszonyos (kezd lenni) nagyon finoman nyergeld es ne tepd be a hevedert. Fokozatosan húzd meg, lyukrol lyukra.

Ettől eltekintve ne tarts a lovadtol, adj időt míg osszeszoktok, ez nem ugy megy h eladogatjuk mert megijedtunk tole. Olyan mint egy kutya, meg fog szeretni, ismerni es ragaszkodik majd hozzad! :)

Jo lovazast!

2016. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha félsz vágtában és úgy érzed nem tudod irányítani a lovat akkor szerintem nem tudsz jól lovagoni!!

A tudás ott kezdődik, hogy az alap jármódokban tudsz lovagolni és ha megugrik alattad a ló mgtudod állítani és tudod mit kell tenned. Nem fajtát választunk hanem egyedet a te tudásodnak megfelelően de az alap dolgokat akkor is tudnod kell, mert bármikor még a legszelidebb a legjobban idomított ló is megugorhat és megriadhat. Ha félsz tőle az nem jó ómen mert érzi rajtad és úgy gondolja, hogy ő a főnök. Én az oktatód segítségét kérném, hogy segítsen idomítani a lovadat is. Amúgy fél év alattnem hiszem hogy olyan nagyon jól tudnál lovagolni.

2016. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Fész vágtában+félsz a saját lovadtól de te azért már "jól lovagolsz" én is 13 éves vagyok 125cm-en versenyzek, 6 éve lovagolok 1 éve van rajtengedélyim és még így is k**v@ messze vagyok attól h jó lovasnak nevezzem magam pedig nagyon kevesen mondhatják el magukról h ennyi idősen egy év után már itt tartanak és eredményesen versenyeznek. Ez nem beoltás csak a tények!!
2016. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!