Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Capoeira mint önvédelem?

Capoeira mint önvédelem?

Figyelt kérdés

Látott már bárki is olyan videót amin a capoeirát önvédelemre használták? Vagy csak utcai bunyóban?


Nem az a kérdés,hogy alkalmas-e rá vagy sem hanem,hogy van ilyen videó?

Nagyon megnézném!



2016. okt. 14. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Én egyszer láttam. De most ne táncra gondolj. Szimplán csak nagyon tudott rúgni a csávó, aztán egy jól irányzott rúgással elfektette a másikat. Ennyi.
2016. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Careca ***** válasza:

Üdv!

Én azt szoktam mondani a srácoknak, gondolják át, hogy lehet e bántani valakit egy vajkenő késsel. Szerinted?

Mit jelent az önvédelem? Az én olvasatomban azt, hogy minden kezedbe kerülő ezközzel, és minden általad tanult, és használható dologgal, technikával védd meg magad.

Az utaci bunyókban pedig nincs szabály. Ott nem érvényes semmi, csak hogy ki marad állva.

A YOUTUBE-on találsz egy pár videót, technikákról, csoportokról, begőzölt fejű capoeirókról (Capoeira Muzenza, Abada capoeira). Nézz szét, aztán döntsd el Te, hogy lehetne e alkalmazni Önvédelemre. :)


Üdvözlettel,

Careca

2016. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szűk térben pl. Liftben kevés hatékonysággal használható.

Pl:

A keress rá így: Capoeira vs

2016. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!