Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen futó edzéstervet...

Milyen futó edzéstervet javasoltok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 160 cm és 50 kg, szóval nem fogyni szeretnék, hanem fittebb és egészséges lenni.

Nagyon régen (kb 2 éve) sportoltam rendszeresen, azóta nem.

Most határoztam el, hogy ezen változatni fogom és a futást választottam (kondizni ilyesmi nem szeretek, már próbáltam).

Szerintetek hogy kezdjem el? Gondolok itt arra, hogy először piciket majd egyre többet vagy amennyit birok stb. Zene vagy nélküle? Minden építő jellegű válasz erdekel 😊



2016. okt. 23. 12:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Jajj lemaradt, hogy lány vagyok:D
2016. okt. 23. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,

van távolság célod? Pl 5k, 10k, félmaraton?

2016. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha igazából nincs aktív sportos életed, akkor kezd egy 5k felkészítővel:


Én ezzel kezdtem sok éve:

[link]


De van fent a neten sok.

[link]

[link]



Ha úgy érzed, hogy gyorsabban/lassabban haladsz, akkor persze picit változtathatsz rajta.


Ami fontos, hogy a piciket futás az elején jó ötlet, nem szabad rögtön kimaxolni a távot, de azért már az első alkalmakkor is próbálj meg legalább 30 percen át mozgásban lenni, fuss, ha kifulladsz, akkor válts erős sétára.


Így lehet kondíciót építeni, nem azzal, amit a legtöbb kezdő csinál, hogy fut 1.5km-et szinte sprint tempóban 10 perc körüli idővel, meghal, és hazamegy.

2016. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az elsőnek válaszolva egy megfelelő idő után a félmaraton, de elsőrosban az, hogy gond nelkül lefussak pl egy Margitsziget kört. Utána meg jöhet a fejlődes:)


A másodiknak köszönöm a tanácsokat, a nike-s edzéstervre én is rátalaltam, szóval örülok, hogy kaptam arról visszajelzest:)

2016. okt. 23. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:

1 és 2 is én voltam :)


Egy sziget kör lefutására pont az a legjobb módszer, amit írtam.


Egyszerűen mindig körbe kell menni, nem kell szégyellni, ha belesétálsz, akár az utolsó 1km-et gyaloglod. Ha nagyon gyorsan kifulladsz, akkor a tempón próbálj visszavenni, ahogy írtam tipikus kezdő betegség, hogy csak azt érzi futásnak, ami már már sprint tempó, lobog a haja, pedig a kondíció építéshez jobb a kocogás, főleg az elején, aztán ha a 4-5km megvan (egy sziget kör kb 5.25), akkor lehet cifrázni.

2016. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!